RUSI GAZE SVE REDOM: Domaćin Mundijala pregazio i Egipat i došao nadomak osmine finala! - Volim Podgoricu

Reprezentaciju Rusije samo teorija dijeli od plasmana u osminu finala Mundijala posle večerašnje pobjede nad Egiptom 3:1 (0:0) u prvom meču drugog kola Grupe A.

Zbornaja je praktično već sada među 16 najboljih selekcija svijeta pošto je na premijeri deklasirala Saudijsku Arabiju 5:0, a onda i Egipat na stadionu “Krestovski” u Sant Petersburgu.

Takođe, “faraoni” su gotovo sigurno završili učešće u grupi.

Bio je ovo prvi meč drugog kola grupne faze Svetskog prvenstva, a u drugoj utakmici A grupe sjutra igraju Urugvaj i Saudijska Arabija.

Posle uspavanke u prvom poluvremenu na “Krestovskom”, u nastavku – ludnica!

Rusija je povela već u 47. minutu, poslije šuta Semedova, lopta je zakačila Fatija, kome je pripisan autogol.

Domaćin je pobjedu “ovjerio” pogocima u razmaku od 59. do 62. minuta.

Prvo je Denis Čerišev postigao svoj treći gol na Mundijalu i na vrhu liste strelaca izjednačio se sa Kristijanom Ronaldom, a onda je Artem Dzjuba povisio na 3:0.

Poraz Egipta ublažio je Mohamed Salah. On se izborio za penal, a onda ga u 73. minutu i realizovao. Prethodno, sudija Enrike Kaseres je konsultovao VAR, pre nego što je pokazao na bijelu tačku.

Egipćani su u finišu pokušali da postignu još koji gol, napadali su, ali do kraja meča mreže se više nisu tresle, pa je u Sant Petersburgu nastalo veliko slavlje.