Argentina – Hrvatska 0:3! Gaučosi POTOPLJENI - Volim Podgoricu

Argentina – Hrvatska 0:3! Gaučosi POTOPLJENI

U derbiju “grupe smrti” izabranici selektora Zlatka Dalića nadigrali su “gaučose”, zasluženo trijumfovali u Nižnjem Novgorodu i ovjerili ulazak među 16 najboljih selekcija svijeta.

Prva dva gola bili su remek-djela!

Ante Rebić je u 53. minutu iskoristio kardinalnu grešku golmana Vilija Kabaljera, koji je loše ispucao loptu, a hrvatski napadač je uhvatio volejčinu – 1:0

U 80. minutu Luka Modrić je otklonio sve dileme. Napravio je sebi poziciju i sa više od 20 precizno šutirao uz stativu.

Argentince je zakucao Ivan Rakitić u 91. minutu. “Gaučosi” su se zaletjeli u napad, a Hrvati su im se posle kontre skoro ušetali u gol za konačnih 3:0.

Argentina je odigrala očajan meč, a njen najbolji igrač Lionel Mesi bio je gotovo nevidljiv. Zato je i došla na ivicu ambisa.

Ekipa Horhea Sampaolija i dalje ima šanse da prođe dalje, ali neće joj biti dovoljna pobjeda nad Nigerijom u poslednjem kolu, već će zavisiti i od ostalih rezultata u grupi.

Trenutno Hrvatska ima šest bodova, Argentina i Island po jedan, dok je Nigerija bez bodova, ali Island i Nigerija utakmicu drugog kola igraju sjutra.

Hrvati se u trećem kolu sastaju sa Islandom i pokušaće da ovjere prvo mjesto.

“Vatreni” su posle uspjeha na startu takmičenja protiv Nigerije (2:0) rasterećenije ušli u meč u Nižnjem. To im je davalo sigurnost. Argentinci su bili pod velikim pritiskom, koji očigledno nisu mogli da iznesu.

Od starta meča “gaučosi” su izgledali kao razbijena vojska!

Dva udarca Pereza i po jedan pokušaj iz blizine Meze i Mesija u istom napadu je sve što su favorizovani Argentinci uradili u napadu za 90. minuta.

S druge strane, “vatreni” su u finišu mogli do ubjedljivije pobijede, ali je Rakitić, prije nego što se upisao u strelce, “bombom” pogodio prečku.

Na kraju, ubjedljivih i zasluženih 3:0 za Hrvatsku.

TOK MEČA:

90+1. minut – GOOOLLL – 3:0 za HRVATSKUIVAN RAKITIĆ!

86. minut – PREČKA! Bomba Ivana Rakitića!

80. minut – GOOOLLL – 2:0 za HRVATSKUREMEK-DELO LUKE MODRIĆA!

Sjajni fudbaler Real Madrida napravio je sebi poziciju sa šut na više od 20 metara i onda precizno tukao!

78. minut – Varniči na terenu…

68. minut – Dibala prvi put na terenu na Mundijalu! Zamijenio je Pereza.

64. minut – VELIKA PRILIKA ZA ARGENTINU! Prvo je šut Meze sa samo nekoliko metara odbranio Subašić, a onda je Rakitić izblokirao Mesija pred samom gol-linijom.

56. minut – Još jedna izmjena kod Argentine – Pavio umjesto Salvija.

54. minut – Iguain umjesto Aguera – Sampaoli je promijenio napadače.

53. minut – GOOOLLL – 1:0 za HRVATSKU! KARDINALNA GREŠKA GOLMANA KABALJERA I GOLČINA REBIĆA! Merkado je vratio loptu svom golmanu, koji ju je očajno ispucao, što je Rebić iskoristio, opalio strašan volej i pogodio!

53. minut – Konačno udarac u okvir hrvatskog gola – pucao je Aguero, a Subašić odbranio.

46. minut – Počelo je drugo poluvrijeme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA – 0:0

45+2. minut – Modrić je odlično proigrao Rebića koji je, umjesto da proigra Perišića, šutirao i to je loše učinio.

44. minut – Mesi je nevidljiv.

33. minut – 3:2 za Hrvatsku u udarcima na gol.

32. minut – VELIKA ŠANSA ZA HRVATSKU! Mandžukić se izvukao sam na “drugoj stativi” i u padu glavom šutirao, ali nije bio precizan.

30. minut – VELIKA ŠANSA ZA ARGENTINU! Odbila se lopta do Enca Pereza na desetak metara od gola, imao je otvoren šut, ali je loptu poslao u spoljnji dio mreže.

23. minut – PREČKA! Akunja je centrirao, a lopta zakačila prečku.

20. minut – Mesi se ne vidi, a Argentinci djeluju kao razbijena vojska.

12. minut – Bude se “gaučosi”. Mesi je započeo akciju, Salvio dao “povratnu”, a Enco Perez šutirao. Međutim, njegov šut je izblokiran.

11. minut – Evo i prve opasnosti pred golom Hrvata! Loptu prebačenu preko odbrane Mesi ipak nije stigao, a da jeste, Subašić bi bio u problemu.

10. minut – Hrvati su znatno opasniji u uvodu…

5. minut – Hrvat su prvi zaprijetili, Perišić je u kazneni prostor ušao po lijevoj strani, a onda šutirao u suprotni ugao, ali je Kabaljero uspio da loptu izbaci u korner.

1. minut – Utakmica je počela.

“Gaučosi” su kiksnuli u prvom kolu jer su sa Islandom odigrali samo 1:1 (Mesi promašio penal), dok su “vatreni” pobijedili Nigeriju 2:0.

SASTAVI:

ARGENTINA: Kabaljero – Merkado, Otamendi, Taljifiko – Salvio, Maskerano, Meza, Perez, Akunja – Mesi, Aguero.

HRVATSKA: Subašić – Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić – Brozović, Rakitić – Rebić, Modrić, Perišić, Mandžukić.