ENGLEZI SKINULI PROKLETSTVO BIJELE TAČKE: Gordi Albion posle penala izbacio Kolumbiju za četvrtfinale sa Švedskom - Volim Podgoricu

Fudbalska reprezentacija Engleske plasirala se u četvrtfinale Mundijala u Rusiji posle boljeg izvođenja penala.

Engleska je rekorder po broju penal serija u kojima je učestvovala na mundijalima. Ovo joj je bio osmi put, a tek drugi trijumf!

Kolumbijci su na svjetskim šampionatima prvi put pucali penale.

TOK MEČA:

PENALI:

4:3 – Erik Dajer za četvrtfinale.

3:3 – Pikford brani penal Baki.

3:3 – Tripije pogađa pod prečku. Idemo u petu seriju.

3:2 – Novi promašaj – Uribe pogađa prečku.

3:2 – Kapiten Henderson promašuje penal.

3:2 za Kolumbiju – Muriel vrlo miran i pribran.

2:2 – Rašford u istu stranu gde i njegov saigrač pre njega.

2:1 za Kolumiju – Kvadrado vrl ubedljiv.

1:1 – Kejn hladan kao špricer.

1:0 za Kolumbiju – Falkao po sredini gola.

PRVI PRODUŽETAK:

120. minut – kraj drugog produžetka. Idemo u penale.

118. minut – Novi žuti karton. Kvadrado je žustro uleteo u noge Rouzu.

115. minut – Odlična prilika za Stonsa. Centrirao je Henderson na penal iz kornera, ostapo je sam Stouns koji je udario glavom iz sve snage, ali je lopta prešla preko prečke.

113. minut – Iz igre je izašao Vokeru, u igru je ušao Rašford.

112. minut – Rou je dobio loptu sa leve strane u srce šesnaesterca od Hendersona, opalio iz prve u suprotan ugao. Lopta je prošla pored Ospine, ali i nekoliko milimetara od leve stative gola Kolumbije.

104. minut – Prva pretnja u produžetku. Dobar napad Kolumbije, Mohika je centrirao, Falkao skočio između dvojice Engleza i šutirao glavom – pored gola.

101. minut – Za razliku od regularnog toka meča, sada Kolumbijci imaju veći posed lopte.

DRUGO POLUVREME:

SLEDE PRODUŽECI!

90+3. minut – GOOOLLL – 1:1 – MINA! Novi fudbaler Barselone je skočio posle kornera i glavom poslao loptu u mrežu.

Mina je ponovo dao važan gol za Kolumbiju! Ovo mu je treći pogodak u Rusiji. Bio je strelac protiv Poljske, kao i u poslednjem kolu grupne faze za pobedu nad Senegalom.

90+3. minut – Strašan šut Uribea! Pikford odličan!

81. minut – Presjekli su loptu Kolumbijci, došla je lopta do Kvadrada koji je opalio iz prve sa desne strane, ali je lopta prešla preko gola. Bila je ovo najbolja prilika za Kolumbiju na meču.

80. minut – Prva izmena kod Engleza. Dele Ali izlazi iz igre, na teren ulazi Erik Dajer.

75. minut – Igra se oštro na obe strane. Sudija ne može da kontroliše utakmicu.

65. minut – Žuti karton su dobili Falkao i Baka u samo nekoliko minuta.

63. minut – Odlična prilika za Dele Alija. Ubačena je lopta na drugu stativu, gde nije bilo golmana Kolumbije, pokušao je Ali glavom, ali je lopta prešla preko prečke.

62. minut – U igru ulaz napdač Karols Baka. Hoze Pekerman je krenuo na sve ili ništa.

58. minut – GOOOOOL – Kejn! Ovo je njegov šesti gol na Mundijalu. Njegov 16 gol u dresu reprezentacije. Izveo je Henderson korner, Sančez je sa obe ruke uhvatio Kejna koji je pao, a sudija je bez gledanja VAR-a pokazao na belu tačku.

54. minut – Ubacio je Jang loptu, ali je u poslednji čas Sančez skinuo loptu sa glave Hendersona. Lopta je otišla u korner, nakon toga sudija je pokazao na belu tačku.

53. minut – Arijas, igrač PSV, dobio je žuti karton.

50. minut – Obe ekipe dosta oprezno ulaze u drugi deo igre, ne žele da rizikuju neki jeftin gol i ranu eliminaciju.

46. minut – Počeo je drugi deo igre.

PRVO POLUVREME:

45. minut – Završeno je prvo poluvreme na utakmici.

42. minut – Konačno neko uzbuđenje na meču. Pokušao je Tripijer iz slobodnog udarca sa nekih 20 metara od gola, ali je lopta završila nekoliko centimetara od stative.

28. minut – Tempo igre je drastično opao posle aktivnih uvodnih 15 minuta igre. Ipak ima malo varnica na terenu. Došlo je do manjeg koškanja Falkaa i Tripijea, ali sve se brzo okončalo!

16. minut – ŠANSA za ENGLESKU! Tripijer je probio po desnom krilu i centrirao, na “drugoj stativi” bio je usamljeni Kejn, ali nije bio u baš dobroj poziciji. Najbolji strelac Mundijala je pokušao udarcem glavom da pogodi cilj, ali je loptu poslao preko gola.

10. minut – Igra se u žestokom ritmu. Englezi imaju znatno veći posed lopte, a evo dolaze do trećeg kornera.

8. minut – Englezi izvode drugi korner, ali bez rezultata.

1. minut – Utakmica je počela!