Francuska je prvak svijeta, Hrvati nokautirani: Mundijal završen spektaklom sa šest golova! - Volim Podgoricu

Fudbaleri Francuske novi su prvaci svijeta. Trikolori su osvojili Mundijal pobjedom nad Hrvatskom od 4:2 u Moskvi i stigli do druge “boginje”.

Tok meča:

Mandžukić je iskoristio grešku Ljorisa, i smanjio na 4:2 u 69. minutu.

Lukas je odigrao loptu za Mbapea na ivici šestnaesterca koji pogađa lijevu stranu gola za velikih 4:1.

Francuska preko Pogbe stiže do 3:1 u 59. minutu, pokupio je odbijenu loptu i sa ivice kaznenog uz lijevu stativu pogodio za dva gola prednosti.

Poluvrijeme 2:1 za Francusku.

Trikolori su poveli autogolom Mandžukića u 19. minutu, izjednačio je Perišić devet minuta kasnije. Francuska je ponovo povela u 39. minutu, Perišić je igrao rukom, Grizman je bio siguran sa penala za 2:1.

FRANCUSKA – HRVATSKA 4:2

(Mandžukić ag 19, Grizman 39 p, Pogba 59, Mbape 65 – Perišić 28, Mandžukić 69)

Žuti kartoni: Kante, Lukas (Francuska) – Vrsaljko (Hrvatska)

Moskva, Stadion: Lužnjiki, Kapacitet: 81.000 sedišta, Sudija: Nestor Pitana (Argentina)

Francuska (4-2-3-1): Loris – Pavar, Varan, Umtiti, Ernandez – Kante (N'Zonzi 55’), Pogba – Mbape, Grizman, Matuidi (Toliso 73’) – Žiru (Fekir 81’).

Hrvatska (4-3-3): Subašić – Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić (Pjaca 82’) – Brozović, Modrić, Rakitić – Rebić (Kramarić 71’), Mandžukić, Perišić.