Poraz Ajkula u četvrtfinalu EP - Volim Podgoricu

Poraz Ajkula u četvrtfinalu EP

Prvi put nakon osam godina crnogorski vaterpolisti nisu u igri za medalju na Evropskom prvenstvu.

Na putu do polufinala u Barseloni stala je Hrvatska – slavila je rezultatom 9:7 i igraće za plasman u finale protiv Srbije.

“Ajkule” su uradile jednostavno sve u ovom meču, vodile od trećeg minuta pa sve do početka posljednje četvrtine, ali to nije bilo dovoljno da se izbjegne ukupno 20. poraz od “barakuda” u međusobnim duelima.

Reklo bi se da je Crna Gora bila nikad bliže da sruši tradiciju, ali ona i dalje traje.

Naši vaterpolisti nisu savladali Hrvatsku od 2013, a posljednji put su bili bolji na EP u Zagrebu 2010. Upravo su te godine posljednji put i eliminisani na Evropskom prvenstvu prije polufinala…

Sve do danas…

HRVATSKA – CRNA GORA 9:7 (1:2, 1:2, 4:2, 3:1)

Barselona – Bazen “Bernat Pikornelj”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Stavridis (Grčka), Buh (Španija). Igrač više: Hrvatska 10 (6), Crna Gora 13 (6). Peterci: Hrvatska 2 (2).

Hrvatska: Bijač (sedam odbrana), Macan 1, Fatović 1, Lončar 1, Joković 1, Buljubašić 2, Vukičević 1, Bušlje 1, Miloš, Vrlić, Šetka 1, Garsija, Marcelić.

Crna Gora: Lazović (14 odbrana), Brguljan, Drašković, Petković 2, Đ. Radović, A. Radović, Janović 2, Đurđić, Ivović 2, Mišić, Čučković, Spaić 1, Šćepanović.

Crnogorski vaterpolisti su eliminisani u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Barseloni.

Bolja je bila Hrvatska, koja je slavila rezultatom 9:7.

“Barakude” će u polufinalu igrati protiv Srbije, a naši u četvrtak idu u razigravanje za plasman od 5. do 8. mjesta.

Prvi rival je Mađarska (16.45).

TOK MEČA

Kraj utakmice. Crna Gora je poražena sa 9:7.

Janović je izblokiran u napadu s igračem više.

Bijač opet “skida” zicer – sada je zaustavio Petkovića u napadu s igračem više.

9:7 – Ivović u napadu s igračem više (4.24).

9:6 – Bušlje u napadu s igračem više (4.41).

8:6 – Joković iz peterca (5.49).

Bijač je zaustavio Mišića u napadu s igračem više.

Isključenje Vrlića.

7:6 – Lončar u napadu s igračem više (7.13). Hrvatska prvi put vodi.

Ivović je izblokiran.

Prvi napad u posljednjoj četvrtini ima Crna Gora.

Kraj treće četvrtine – neriješeno je (6:6).

Tajm-aut Hrvatske šest sekundi prije kraja treće dionice.

6:6 – Vukičević je pogodio iz peterca (1.24).

5:6 – Petković u napadu s igračem više (1.51).

Tajm-aut Gojkovića dva minuta i osam sekundi prije kraja treće četvrtine. Crna Gora će imati napad s igračem više.

5:5 – Fatović (2.24).

4:5 – Buljubašić u napadu s igračem više (3.38).

3:5 – Janović u napadu s igračem više (4.57).

3:4 – Macan u napadu s igračem više (5.34).

Spaić je promašio zicer, odbranio je Bijač.

Sada kontrafaul Vrlića.

Sviran je kontrafaul Spaiću.

Treća četvrtina je počela napadom Crne Gore.

Kraj prvog poluvremena – Crna Gora vodi rezultatom 4:2.

Tajm-aut Hrvatska na 57 sekundi do kraja prvog poluvremena.

Crna Gora se odbranila s igračem manje.

2:4 – Janović u napadu s igračem više (2.45).

2:3 – Buljubašić u napadu s igračem više (3.25).

Izblokiran je Janović.

Tajm-aut Gojkovića. Crna Gora ima napad s igračem više za prednost od tri gola razlike.

1:3 – Petković u napadu s igračem više (5.37).

Odbranila se Crna Gora u napadu Hrvatske s igračem manje.

Aleksandar Radović je izblokiran u napadu s igračem više.

Prvi napad u drugoj dionici ima Hrvatska.

Kraj prve četvrtine – Crna Gora vodi sa 2:1.

Bijač je saad zaustavio Ivovića u napadu “ajkula” s igračem više.

Lazović je odbranio zicer Vrliću.

1:2 – Šetka u napadu s igračem više (2.35).

Tajm-aut Hrvatske na 2.59 do kraja prve četvrtine. “Barakude” će imati napad s igračem više.

Bušlje je pogodio prečku u napadu s igračem više.

0:2 – Ivović u napadu s igračem više (4.50).

Tajm-aut Gojkovića. Crna Gora će imati napad s igračem više (5.11 do kraja prve četvrtine).

0:1 – Spaić (5.41) iz kontranapada.

Na drugoj strani, s igračem više nije pogodio ni Vukičević.

Ivović nije pogodio u napadu s igračem više.