Budućnost Voli izgubila od Gran Kanarije - Volim Podgoricu

Budućnost Voli izgubila od Gran Kanarije

Košarkaši Budućnosti Voli poraženi su od Gran Kanarije 95:85 u 12. kolu Evrolige.

Plavo-bijeli su dozvolili Gran Kanariji da uđe u nevjerovatan šuterski ritam u drugoj četvrtini i da dođe do ogromne prednosti kojom je prelomila duel.

Od vođstva Budućnosti 18:17 u finišu uvodne dionice, domaći su se odlijepili serijom 9:0. Nakon toga su drugu četvrtinu dobili 30:14 i stekli nedostižna 22 poena prednosti.

Budućnost je u finišu posljednjeg perioda uspjela serijom trojki da smanji zaostatak i ublaži poraz, u jednom momentu na nešto preko minut do kraja je stigla na 91:85, ali su serijom 4:0 igrači Gran Kanarije potvrdili trijumf, peti u sezoni, plavo-bijeli su ostali na tri pobjede.

Erikson je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 15 poena, 13 je dodao Balvin, Radičević 12 uz 11 asistencija.

Kod Budućnosti Voli 15 poena Džeksona, 12 Omića, po 10 Gordića i Popovića.