RUKOMET: Titula Fakultetu za sport i fizičko vaspitanje (FOTO) - Volim Podgoricu

RUKOMET: Titula Fakultetu za sport i fizičko vaspitanje (FOTO)

Sinoć je u sali SKC Univerziteta Crne Gore završeno ovogodišnje izdanje Studentskog kupa Crne Gore u rukometu.
Nakon četiri uzastopne titule Ekonomskog fakulteta šampionski pehar je ove godine završio u Nikšiću. “Difovci„ su u finalnoj utakmici odigranoj pred oko 400 gledalaca u lijepom ambijentu savladali ekipu Ekonomskog fakulteta rezultatom 18:14. U prvom poluvremenu igrale su se odlične odbrane na obije strane, poveli su ekonomisti 3:1, ali su „difovci“ brzo preokrenuli na 3:4, a u finišu poluvremena stekli i tri gola prednosti, pa su na odmor otišli sa rezultatom 7:10 u svoju korist. U nastavku su „Difovci“ bolje počeli i došli do prednosti od pet golova. Pokušavao je trener Ekonomskog fakulteta sa minutom predaha da razdrma ekipu ali su furiozni Nikšićani nastavili da uvećavaju prednost i došli na maksimalnih 8 razlike u 13. minutu drugog poluvremena. Do kraja susreta su ekonomisti uspjeli samo da ublaže poraz, sa četiri postignuta gola, za konačnih 14:18. U pobjedničkoj ekipi istakao se u napadu Marušić sa 7 pogodaka, kao i Anđelić na golu sa 12 odbrana, dok je kod ekonomista najbolji bio Joksimović sa 6 postignutih golova.
U meču za treće mjesto Elektrotehnički fakultet je opravdao ulogu favorita i slavio sa ubjedljivih 24:17 protiv ekipe Građevinskog fakulteta.

Ekonomski fakultet – Fakultet za sport i fv. 14:18 (7:10)
Gledalaca oko 400
Sudije: Ivanović Stefan i Vešović Miljan
Isključenja: Ekonomski 14 minuta, Fakultet za sport 10 minuta
Sedmerci: Ekonomski 2(2), Građevinski 1 (1)
Ekonomski fakultet: Matović (8 odbrana), Nedović 2, Veljović , Mijović, Nišavić, Obradović 2, Jovanović 2, Joksimović 6, Novović 1, Stanković, Šćepanović 1, L.Nišavić, S.Nišavić
Fakultet za sport i fv. : Anđelić (12 odbrana), Matković, Omerčević 3, Dizdarević 3, Laličić 1, Hadžiosmanović, Marušić 7, Sekulić, Bošković 3, Đukanović 1

Meč za treće mjesto:
Građevinski fakultet – Elektrotehnički fakultet 17:24 (5:11)
Gledalaca oko 200
Isključenja: Građevinski fakultet 8 minuta, ETF 4 minuta
Sedmerci: Građevinski fakultet 1(0), ETF 3(1)
Građevinski fakultet: Milović (8 odbrana i 2 sedmerca), Barac 7, Mitrić 1, Vujičić 1, Šćepanović 6, Loncović 1, Domazetović, Bajčeta 1
Elektrotehnički fakultet: Pajović (12 odbrana i jedan sedmerac), Ružić 3, Jovović 1, Radojičić, Bulatović 1, Markuš 2, Perović , Jokić, Musić, Šabović, Medojević 4, Radičević 7, Saletić 2, Mandić 4, Burić, Varagić