LIGA ŠAMPIONA ZA RUKOMETAŠICE: Budućnost kroz muke do četvrtfinala - Volim Podgoricu

LIGA ŠAMPIONA ZA RUKOMETAŠICE: Budućnost kroz muke do četvrtfinala

Šestu sezonu zaredom, rukometašice Budućnosti će igrati četvrtfinale Lige šampiona, u kojem će pokušati da se domognu petog fajnl-fora.

Tim Dragana Adžića je tri kola prije kraja gavvne faze obezbijedio jedno od prva četiri mjesta u grupi 1, mada je do toga došao uz mnogo muke.

Podgoričanke su pred svojim navijačima savladale fenjeraša, francuski Brest, 28:27.

Početak nije nagovještavalo tako uzbudljiv finiš, jer je Budućnost povela 10:4, ali su gošće prišle na 12:11.

Činilo se, ipak, da će sve biti mnogo lakše kada su “plave” stekle četiri gola prednosti u nastavku, ali je Marta Mange pokrenula Brest i u 52. minutu smanjila na 25:24.

Francuskinje su pri tom rezultatu imale i napad sa igračicom manje, ali se Budućnost odbranila i nekako sačuvala pobjedu.

BUDUĆNOST – BREST 28:27 (15:12)

Podgorica – SC „Morača”. Gledalaca: 2.500. Sudije: Nastase i Stanku (Rumunija). Sedmerci: Budućnost 5 (1), Brest 2 (1). Isključenja: Budućnost 6, Brest 6 minuta.

Budućnost: RAJČIĆ (pet odbrana i sedmerac), Zokebi de Paula (12 odbrana), Konatar, JAUKOVIĆ 12 (1), A. Bulatović, Suslova, Laslo, Premović, K. BULATOVIĆ 3, Brnović 3, N. BULATOVIĆ 3, RAMUSOVIĆ 1, Vukčević, RAIČEVIĆ 3, GRBIĆ 3, Pletikosić.

BREST: Kiniju, IDEN (sedam odbrana i četiri sedmerca), MONI 4, Tublan, TISIJE 6 (1), GROS 1, Pino 2, Kopi 1, Pruvensije, POP-LAZIĆ 5, STOILJKOVIĆ 2, L’ Kalv, Bak 1, KOATANAEA, Limal, Mange 5.