ISTORIJSKI USPIJEH: Crna Gora ide na Mundobasket! - Volim Podgoricu

ISTORIJSKI USPIJEH: Crna Gora ide na Mundobasket!

Četvrta četvrtina:

KRAJ! Promašili su Letonci trojku, Crna Gora ide na Mundobasket!

Promašio je Bertans trojku, ali ofanzivni skok i poeni za goste. Nidam ponovo na liniji slobodnih bacanja. Ovog puta, koristi oba. 74:80

Sviran je faul za Letoniju, tri slobodna bacanja koristi Bertans. 71:78

Popović Aleksa za triiiii – 71:75.

Marko Todorović ponovo. Dubljević se izvanredno postavio, faul u napadu! Posljednji minut, naša je lopta. – 68:75.

Strelnieks 24. poen. 66:72

Marko Todorović koš uz faul! Precizan za svoj 11. poen. 66:70

Mejeris postiže trojku, ali priliku sa penala imaće Aleksa Popović, stoprocentan – 63:66

Pet minuta do kraja meča, Nidam koristi jedno bacanje, za minus dva 61:63

Dubljevićććć za triiiii od table, ekstaza u “Morači”. 60:63

Todorović mijenja Đurišića, Letonija je izašla iz bonusa.

Sjajna rampa Đurišića, potom i realizacija na pas Dubljevića. 57:63

Petar Popović pravi treću ličnu grešku nad Strelnieksom, koji daje sva tri bacanja. – 55:63

Treća četvrtina:

Pred odlučujućih 10 minuta rezultat je 55:60.

Petar Popović pogađa težak šut nakon prodora. 55:59

Blagota Sekulić veže četiri poena – koš iz igre i dva slobodna bacanja 53:59

Pet vezanih poena Letonije, za naše Todorović precizan oba puta sa slobodnih bacanja. 45:55

Novi poeni za Todorovića. Letonija i dalje forsira šut za tri, ali ne pogađa. Aleksa Popović siguran sa linije slobodnih. 43:50

Šehović neuspješan za tri, ali Dubljević hvata loptu. Novi napad koristi Aleksa Popović – 39:50.

Rafalna paljba Letonije – četvrta trojka zaredom za plus 13. Tajm aut Mitrovića nakon nepunih četiri minuta u drugom poluvremenu. – 37:50

Tri trojke u nizu za goste za plus deset, dvije Time, jedna Strelnieksa. – 37:47

Nidam nastavlja gdje je stao. Prodor i polaganje za 33:36.

Nidam, Sead Šehović, Suad Šehović, Todorović i Dubljević petorka koja počinje drugo poluvrijeme.

Derek Nidam sa 14 poena najefikasniji kod naših, prati ga Bojan Dubljević sa osam. Za Letoniju Strelnieks najbolji sa devet poslije prvog poluvremena.

Druga četvrtina:

Strelneks vraća prednost od osam poena trojkom, ali fantastični Nidam drugom trojkom iz četiri pokušaja uzvraća. Dubljević u posljednjim trenucima postiže koš za minus pet na poluvremenu 31:36.

Borbena igra naših, solo prodor odličnog Dubljevića za minus četiri. Uzavrela atmosfera u dvorani. Tajm aut Letonije. – 26:30

Bertans daje oba bacanja, a Nidam uzvraća trojkom – 22:30

Suad postiže trojku nakon finte šuta, a asistencije Nidama. – 19:28

Novi tajm aut Mitrovića nakon duge dvojke Silinša, plus 12 je za goste – 16:28.

Derek Nidam šesti poen, Silinš uzvraća trojkom – 16:26

Sead Šehović za tri, a zatim zakucavanje Mejersa za 14:20.

Nidam, Sead Šehović, Vranješ, Dubljević, Sekulić trenutna petorka naših.

Tima 2/2 sa slobodnih za prve poene u drugoj četvrtini Letonije. – 11:18

Prva trojka za Crnu Goru, Vranješ – 11:16.

Prva četvrtina:

Još jedna rampa sjajnog Todorovića. Prva četvrtina završena je 8:16.

Blokada Todorovića, a potom faul pravi Nidam. Mejers neuspješan sa linije bacanja.

Dubljević smanjuje na 6:16. Nidam novim prodorom do 8:16. Tajm aut gostiju.

U igri je Petar Popović.

Strelniks donosi maksimalnih +12. Bojan Dubljević precizan sa linije penala. 4:14

Na parketu je Todorović, ali ne uspijeva iz prvog pokušaja da donese prve poene “crvenim”. Nidam probija i polaže za prve poene. – 2:10

Dvocifrenu prednost za goste donosi Mejers polaganjem – 10:0. Tajm aut Mitrovića na 5:50 do kraja prve četvrtine.

Strelniks za dva – 8:0. Crna Gora bez poena tri i po minuta.

Mejers postiže prve poene na meču iza linije 6,75, a zatim još jedna trojka, ovog puta Time od table – 0:6

Reprezentacija Crne Gore u punoj “Morači” igra protiv Letonije za istorijski uspjeh i plasman na Svjetsko prvenstvo, koje se održava u Kini.

Našoj reprezentaciji osim pobjede, odgovara i poraz od osam razlike kako bi ostvarila san i domogla se Mundobasketa.

U prvom meču izabranici Zvezdana Mitrovića slavili su u Rigi rezultatom 84:75.