Budućnost POBIJEDILA, za titulu i Evroligu ponovo protiv Zvezde - Volim Podgoricu

Budućnost POBIJEDILA, za titulu i Evroligu ponovo protiv Zvezde

Košarkaši Budućnosti Voli pobijedili su Cedevitu 78:73 u majstorici polufinala plej ofa ABA lige, pa će regionalni tron braniti u finalu protiv Crvene zvezde.

“Plavi” su prvi veliki trijumf ove sezone u gostima upisali u najvažnijem trenutku sezone, u utakmici u kojoj nisu imali pravo na grešku.

Nije bilo lako, jer je Cedevita imala dvocifrenu prednost poslije prve četvrtine, ali su se potom probudili Bitadze, Erl Klark, Gordić, ali i Džejms Bel.

Do poluvremena je već bio egal, da bi u nastavku ponovo zagrebački tim uglavnom vodio, sve do završnice meča.

Trojkom Erla Klarka Budućnost je stekla četiri poena viška, a potom je i Bel poentirao za plus šest, na manje od tri minuta prije kraja.

U finišu su sačuvali mirnoću sa linije slobodnih bacanja i došli do trijumfa.

Erl Klark ubacio je 19, Goga Bitadze 13, dok je Nemanja Gordić upisao 10 koševa.

U domaćoj ekipi 22 poena Kobsa, a 14 Pulena, ali uz jako loš šut.

Finalna serija igra se na tri dobijene utakmice i počinje u petak na parketu Crvene zvezde.