DEBAKL BUDUĆNOSTI U PIONIRU: Zvezda trojkama Lazića i Riversa otišla na +20 - Volim Podgoricu

DEBAKL BUDUĆNOSTI U PIONIRU: Zvezda trojkama Lazića i Riversa otišla na +20

Košarkaši Crvene zvezde “razbili” su podgoričku Budućnot u prvo meču finala ABA lige kao domaćin  u hali “Aleksandar Nikolić”.

Zvezda je sasvim zasluženo odnijela pobjedu u ovom duelu, rezltatom 91:72, prije svega odličnom igrom u drugom dijelu.

Budućnost je zakazala u napadu, a Zvezda je imala čak 12 trojki od 23 pokušaja, dok je Budućnost pogodina 7 trojki iz 24 pokušaja.

Sastavi ekipa:

Crvena zvezda: Čović, Perperoglu, Davidovac, Nenadić, Lazić, Faje, Beron, Dobrić, Simanić, Rivers, Cirbes, Odžo. Trener: Milan Tomić

Budućnost: Džekson, Kol, Šehović, E. Klark, Gordić, Bitadze, Popović, Bel, Nikolić, Vilijams. Trener: Jasmin Repeša

Hala: Aleksandar Nikolić
Gledalaca: 7.000

Četvrta četvrtina:

38. minut– Davidovac nastavlja da melje, 12. trojka Zvezde iz 22 pokušaja, 87:62!

37. minut – Cirbes sa penala, Beron sa trojke nastavlja da razbija Budućnost 84:61! Džekson polovičan sa penala 84:62.

36. minut – Odlična odbrana Cirbesa na Klarku, Rivers dodaje Laziću, a ovaj daje trojku za 77:70. Rivers u narednom napadu pravi “repete” i trojkom donosi Zvezdi +20, 80:60.

35. minut – Tehnička greška za Kola posle duela sa Lazićem. Kapiten Zvezde ga je zaustavio na prodoru, Kol je tražio faul i poput Lazića nešto ranije, dobio kaznu od sudija.

34. minut – LIJep prodor Čovića i rutinsko polaganje, a onda i iznuđen faul – 73:60.

33. minut – Trojka Nikolića u stilu Novickog, Dobrić pogađa dva penala, a Kol za dva – 71:60 za domaćina.

32. minut – Bel ostaje sam na trojci i pogađa, 67:55. Giv end gou Dobrića i Odža i pogodak beka crveno-belih 69:55.

31. minut – Ofanzivni skok Vilijamsa i strašna blokada na obruču Simanića! Rivers konačno pogađa jedan šut, flouter, 67:52 za Zvezdu.

Treća četvrtina završena rezultatom 65:52

Druga četvrtina, rezultat 43:40

Prva četvrtina, rezultat 17: 16 za Zvezdu.