Rukometaši Crne Gore poraženi u Kopenhagenu - Volim Podgoricu

Rukometaši Crne Gore poraženi u Kopenhagenu

Novo čudo se nije dogodilo – Danska se očekivano revanširala Crnoj Gori za senzacionalan poraz u srijedu u Podgorici (32:31) i slaviila u Kopenhagenu 37:26 u četvrtom kolu grupe 8 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Pred 15-ak hiljada navijača u Kopenhagenu, olimpijski i svjetski šampion igrao je u jakom ritmu, nije dozvolio “lavovima” da ih ugroze.

Crnogorski rukometaši pružili su dobar otpor u prvom poluvremenu, iako su gubili šest razlike, a nakon 30 minuta bili na minus tri (14:11).

U drugom dijelu, a posebno u posljednjih 15-ak minuta, gosti nisu mogli da isprate ritam moćnih Danaca, čija je prednost polako rasla, iz dobre odbrane i brojnih kontri…

Kvalifikacije se nastavljaju u junu, kada su dva odlučujuća meča, protiv Farskih ostrva u gostima i Ukrajine kod kuće.

Pobjede na tim utakmicama sigurno vode Crnu Goru u završnicu…