NADAL 12. PUT KRALJ PARIZA!

Rafael Nadal je 12. put u karijeri osvojio trofej na Rolan Garosu!

Španski teniser je u Parizu pobijedio u finalu Dominika Tima 3:1.

Austrijanac je u poejdinim djelovima meča bio dobar rival, ali je djelovao da nije imao baš dobru taktiku, često previše povučen od osnovne linije dozvolio je Rafi da kontroliše poene i Španac to nije propustio.

Prvi set donio je veliku borbu do rezultata 3:3. Onda eksplozija Nadala za tri vezana gejma, među kojima i brejk dovoljan za 6:3.

Drugi set bio je izjednačen jer je Tim servirao perfektno. Sa lakoćom je čuvao servis gejmove zahvlajujući gotovo 90 odsto ubačenih prvih servisa i konačno u 12. gejmu dočekao brejk za 1:1.

Rafa je sa potpuno drugačijim stavom pristupio trećem setu, bio je nezapamćeno agresivan i uspješan i za dvadesetak minuta opet je bio u prednosti poslije 6:1.

Tim je malo bolje parirao u trećem setu, ali nije iskoristio šanse. Imao je u dva različita gejma po brejk loptu, a kada to nije pretvorio, Nadal je rutinski priveo meč kraju – 6:1.

Nadal je sa dva izgubljena seta stavio novi pečat na Rolan Garos, a 12. put podigao je pehar na centralnom terenu u Parizu.