Budućnost slavila protiv Rudara - Volim Podgoricu

Budućnost slavila protiv Rudara

Budućnost je savladala Rudar sa 2:0 u posljednjem meču 1. kola Telekom 1. CFL.

Podgoričani su prvi na tabeli nakon prve runde, jer su jedini slavili sa dva gola razlike – Sutjeska je pobijedila OFK Titograd u gostima sa 1:0, Iskra Grblja 3:2, takođe na strani, dok su mečevi Kom – Zeta i Petrovac – Podgorica završeni remijima, 0:0 i 1:1.

Golove za Budućnost na stadionu OFK Titograda postigli su Dušan Stoiljković u 6. i Draško Božović u 82. minutu.

Meč je igran na Starom aerodromu zbog zauzetosti stadiona pod Goricom evropskim obavezama Sutjeske.

Podgoričani nisu baš lako došli do trijumfa protiv ekipe koja se sakupila nekoliko dana prije početka prvenstva, koja zbog velikih finansijskih problema nije prošla ni pripreme.

Rudar je, naime, imao dobru šansu za izjednačenje u 68. minutu nakon šuta Janketića i loše reakcije golmana Budućnosti Dragojevića, ali je kapiten domaćih Milić otklonio opasnost sa gol-linije.

Gol Božovića, nakon dodavanja Roganovića i nepotrebnog istrčavanja čuvara mreže Pljevljaka Ružića učinio je, međutim, da pobjeda tima Branka Brnovića izgleda rutinska, a nije baš bilo tako…

Prvi gol, 6. minutu, Stoiljković je dao nakon ubacivanja Grbića sa desne strane.