Fudbalerke Breznice ispisale istoriju ženskog fudbala u Crnoj Gori - Volim Podgoricu

Fudbalerke Breznice ispisale istoriju ženskog fudbala u Crnoj Gori

U Petrovcu je danas ispisana nova stranica u istoriji crnogorskog ženskog fudbala – Breznica je prvi ženski klub iz naše države koji je upisao pobjedu na međunarodnoj sceni.

Velika pobjeda ostvarena je nad favoritom, rumunskim Klužom – 3:2, u drugom kolu grupe 2 kvalifikacija za Ligu šampiona.

Rumunke su povele na stadionu pod Malim brdom, u 17. minutu pogodila je Marina Fičaj.

Breznica je znala da odgovori – Jelena Vujadinović pogodila je mrežu protivnika u finišu prvog dijela. U nastavku je Breznica bila još bolja, pogotke za šampiona Crne Gore postigla je Ana Milovič, u 47. iz jedanaesterca i u 50. minutu.

Konačan rezultat postavila je Joana Barecanu u 71. minutu.

Breznica nakon dva kola ima četiri boda, a u posljednjem kolu, 13. avgusta od 17:30 časova u Nikšiću, sastaje se sa Mitrovicom, koja ima maksimalan učinak do sada. Prvoplasirana ekipa izboriće plasman u narednu fazu, kao i najbolja drugoplasirana iz deset grupa.