Istorijska pobjeda Podgorice na terenu šampiona - Volim Podgoricu

Istorijska pobjeda Podgorice na terenu šampiona

Fudbaleri Podgorice savladali su Sutjesku 2:1 u utakmici 5. kola Telekom Prve lige.

Tim Vojislava Pejovića šokirao je aktuelnog prvaka i ostvario prvu, istorijsku pobjedu u elitnom crnogorskom društvu.

Novajlija je poveo golom Vujovića u 20. minutu, da bi Sutjeska poravnala u 77. preko Marušića.

Uslijedio je crveni karton štopera domaćih Nedića i majstorija Maraša iz slobodnjaka za slavlje navijača iz glavnog grada.

Petrovac je identičnim rezultatom pobijedio Grbalj, dok je Iskra sa 2:0 porazila Rudar i osamila se na drugoj poziciji prvoligaške tabele.

Prva liga, 5. kolo:

Grbalj – Petrovac 1:2 (Đorđević 80 – Tačibana 5, Kopitović 77)
Iskra – Rudar 2:0 (Malešević 45+4, Rogošić 79)
Sutjeska – Podgorica 1:2 (Marušić 77 – Vujović 20, Maraš 81)
OFK Titograd – Kom 3:1 (Brnović 28, Novović 34 (pen), Lka Merdović 49 – Vujović 20)

nedjelja
19.00 Budućnost – Zeta

Tok utakmica:

81.minut – GOL! Majstorija Maraša iz slobodnog udarca. Podgorica nadomak istorijske pobjede.

80.minut – Crveni karton za Nedića, Sutjeska ostaje sa desetoricom.

77.minut – GOL! Sutjeska dolazi do izjednačenja. Marušić je pogodio.

70.minut – Podgorica odolijeva prvaku i sve je bliže velikoj pobjedi.

46.minut – Nastavljen je meč na stadionu kraj Bistrice.

Poluvrijeme u Nikšiću, Podgorici vodi protiv šampiona sa 1:0.

Kraj u Donjoj Sutvari i na DG areni – Petrovac je savladao Grbalj 2:1, dok je Iskra bila bolja od Rudara 2:0.

20.minut – GOL! Podgorica je povela protiv šampiona. Vujović je matirao Giljena.

80.minut – GOL! Evo reakcije Grblja. Đorđević je smanjio prednost.

79.minut – GOL! Rogošić direktno iz slobodnjaka za vođstvo Iskre od 2:0.

77.minut – GOL! Petrovčani su udvostručili prednost preko Kopitovića.

70.minut – Iskra i Petrovac sve bliži trijumfu, počeo je duel između Sutjeske i Podgorice.

46.minut – Nastavljeni su mečevi.

Poluvrijme: Po gol na oba terena, vode Iskra i Petrovac…

45+4.minut – GOL! Duboko u sudijskoj nadoknadi Iskra stiže do vođstva. Strijelac Malešević.

30.minut – I dalje nema promjene rezultata na DG areni, u Radanovićima Petrovčani održavaju prednost.

5.minut – GOL! Petrovac je preko Tačibane poveo protiv Grblja.

1.minut – Počeli su susreti u Donjoj Sutvari i na DG areni.

Najava:

U najzanimljivijem meču, od 18:30 na Gradskom stadionu u Nikšiću, sastaju se šampion Sutjeska i debitant Podgorica.

Prethodno, od 17 sati, počeće dva duela – Grbalj u primorskom derbiju dočekuje Petrovac, dok su na DG areni rivali Iskra i Rudar.

Subotnji program od 20.30 časova zaključiće OFK Titograd i Kom.