NOVAK JAČI OD POVREDE: Maksimalnom pobjedom plasirao se u treće kolo - Volim Podgoricu

NOVAK JAČI OD POVREDE: Maksimalnom pobjedom plasirao se u treće kolo

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo US Opena maksimalnom pobjedom nad Huanom Ignasijom Londerom.

Branilac titule je slavio rezultatom 6:4, 7:6 i 6:1, poslije dva sata i 15 minuta igre.

Đoković je još od prvog seta imao problem sa bolom u lijevom ramenu zbog čega je u dva navrata imao i masaže, ali to nije uticalo na ishod meča.

Londero je pokazao kvalitet u prva dva seta, bio u prednosti u obje dionice, međutim nije uspio da ozbiljnije naškodi najboljem igraču planete.

Đokoviću je ovo 71. pobjeda na US openu po čemu se izjednačio sa Pitom Samprasom na petom mjestu vječne liste.

U trećem kolu Novaku će rival biti bolji iz meča Dušan Lajović – Denis Kudla.