NOVI PORAZ “SOKOLA”: Češka ubjedljiva pod Goricom! - Volim Podgoricu

NOVI PORAZ “SOKOLA”: Češka ubjedljiva pod Goricom!

Crna Gora je praktično izgubila sve šanse za plasman na Evropsko prvenstvo – u jubilarnom 100. meču našeg nacionalnog tima Češka je slavila pod Goricom 3:0.

Dva prekida u periodu od četiri minuta bili su kobni za “sokole”. Darida je u 54. iz slobodnog udarca odlično centrirao za Součeka, da bi u 58. nakon kornera Jankta Masopust praktično riješio pitanje pobjednika.

U završnici je Darida iz penala, koji je skrivio Hočko ovjerio trijumf Čeha.

Od starta su gosti nametnuli svoj ritam, naši se nerijetko branili i sa devet igrača, ali su izdržali uvodne napade Čeha.

Mogla je Crna Gora i do vođstva, kada je poslije akcije Marušića Hočko dobro iz voleja šutirao, ali se istakao Vaclik.

Potom je u prilici bio i Boljević, međutim opet je odlično reagovao golman Sevilje.

U finišu prvog dijela Darida je pogodio prečku sa 20 metara i to je bio uvod u trijumf Čeha u nastavku.

“Sokoli” su u nastavku bili blijedi i osim jednog pokušaja Boljevića, potpuno bezopasni pred golom rivala.

Crna Gora poslije pet kola ima samo dva boda, a do kraja kvalifikacija čekaju je gostovanja Kosovu i Engleskoj i meč sa Bugarima pod Goricom.