EVROLIGA: Zvezda poklekla u Atini - Volim Podgoricu

EVROLIGA: Zvezda poklekla u Atini

Košarkaši Panatinaikosa pobijedili su Crvenu Zvezdu 87:82 u prvom kolu Evrolige.

Grčki sastav je u OAKA areni imao je visoku prednost tokom treće četvrtine, ali je Zvezda u finišu priprijetila.

Crveno-bijeli su dobro otvorili meč poveli su 17:8, ali je PAO odgoovrio sa šest vezanih poena za 17:14.

Gosti su vodili do početka druge dionice, a onda je uslijedio preokret i rezultatski “zeleni” su počeli da kontrolišu situaciju, istina prednost nije bila visoka, nakon 20 minuta samo 37:35.

Već poslije nekoliko minuta trećeg perioda domaći su se odlijepili na 50:42, da bi tokom trećeg perioda najveća razlika bila 14 poena – 63:49.

Zvezda je u samom finišu prišla na minus šest, međutim Kalates je trojkom sa osam metara otklonio dileme.

Najbolji kod zelenih bio je Nik Kalates sa 21 poenom uz sedam asistencija. Na drugoj strani 22 poena i sedam skokova Gista.