NOVI PORAZ BUDUĆNOSTI U EVROKUPU: Arka nakon drame savladala “Plave” u “Morači” - Volim Podgoricu

NOVI PORAZ BUDUĆNOSTI U EVROKUPU: Arka nakon drame savladala “Plave” u “Morači”

Tri dana nakon velike pobjede u Beogradu nad Crvenom zvezdom, košarkaši Budućnost Volija doživjeli su težak poraz na evropskoj sceni, treći uzastopni, drugi kod kuće – izgubili su od poljske Arka Gdinje 62:59, iako su početkom druge četvrtine imali 14 poena prednosti.

Tri poraza u tri kola i Budućnost već sada ima izuzetno težak, gotovo nemoguć zadatak da dođe do druge faze.

Na začelju je grupe D, bez pobjede je i Oldenburg, dok Galatasaraj, Trento i Arka imaju po dvije.

Sve što su pogodili u nedjelju protiv Crvene zvezde igrači Budućnosti promašili su u duelu sa Arkom (6/28 za tri poena, 45,5 odsto iz igre za dva).

I rival nije bio šuterski raspoložen, tako da nizak rezultat nije posljedica granitnih odbrana, već prije svega napadačkih ograničenja,

“Plavi” su odlično počeli, imali 11 poena prednosti na kraju prve četvrtine, 14 početkom druge (26:12), ali nisu izdržali dobar ritam koji su nametnuli.

Gosti su se stabilizovali, domaći počeli da promašuju, pa se prednost polako smanjivala, a na kraju trećeg perioda i prešla na stranu Arke – 46:47.

Iako poljski tim tri i po minuta nije postigao poen, Budućnost je u tom periodu ubacila svega pet – 51:47.

Morali su, međutim, i Arkini Amerikanci nešto da pogode, pa su Emeloglu i Bostik trojkama stigli neznatan zaostatak.

Sa druge strane, Budućnost je ušla u seriju konfuznih napada i loših rješenja, bilo je jasno da će meč ući u neizvjesnu završnicu.

Emeloglu je novom trojkom 2,24 do kraja donio plus četiri svom timu (58:54) a takva prednost u igri malih brojki bila je značajna.

Devet sekundi prije kraja, Kobs je trojkom od table donio nadu – 59:60, da bi Bostik sa linije bacanja bio miran – 62:59.

Hasan Martin je postigao 14, Džastin Kobs 13, a Skot Bamfort 10 poena.

Džoš Bostik je ubacio 19, a Ben Emeloglu 17 poena za Arku.

Budućnost u narednom kolu za sedam dana gostuje Galatasaraju.

Galatasaraj je večeras izgubio od Unikahe u Malagi 88:83, dok je Trento bio bolji od Oldenburga kod kuće 91:81.