LIGA ŠAMPIONA Velika pobjeda Budućnosti u Rumuniji - Volim Podgoricu

LIGA ŠAMPIONA Velika pobjeda Budućnosti u Rumuniji

Rukometašice Budućnosti pobijedile su Vlčeu u Ligi šampiona 21:20.

Podgoričanke su oslabljene stigle do izuzetno važnog trijumfa u elitnom takmičenju u dramatičnoj završnici.

Plavo-bijele su odlično otvorile meč i povele 4:0. Vlčea je odgovorila sa tri pogotka, ali su naše djevojke držale prednost u većem dijelu poluvremena.

Rumunski sastav poveo je tek u finišu prvog dijela 10:9, a sa četiri vezana gola Budućnost je preokrenula na 13:10.

Vlčea je mnogo bolje otvorila nastavak meča, a sigurno da je tome kumovao i šok za rukometašice Budućnosti nakon povrede mlade Anastasije Babović.

Domaće su povele 16:15, čuvale prednost sve do posljednja dva minuta kada je bilo 20:19.

Nekoliko čudnih sudijskih odluka i isključenja omogućilo je Vlčei da se odlijepi, ali to nije dozvolila golmanka Sando sa nekoliko sjajnih odbrana.

Nagrada je stigla u samom finišu, a gol odluke dala je Majda Mehmedović, nakon čega je podgorički tim odigrao dvije odlične odbrane.

Jovanka Radičević sa 8 golova bila je najefikasnija u našem sastavu, po 3 su dodale Brnović, Lazović i Jauković.