SPEKTAKULARNO VEČE U LIGI ŠAMPIONA! NA 6 MEČEVA 27 GOLOVA: Ajaks vodio 4:1 u Londonu, pa jedva izvukao bod! - Volim Podgoricu

Strašan fudbal u Ligi šampiona! Na šest utakmica večernjeg termina postignuto je čak 27 golova!.

Fudbaleri Čelsija i Ajaksa igrali su neriješeno 4:4 u vrlo uzbudljivoj utakmici četvrtog kola Grupe H Lige šampiona.

Meč na stadionu Stamford Bridž donio je osam golova, dva crvena kartona, dva penala i dva autogola.

Prošlosezonski učesnik polufinala Lige šampiona, Ajaks, do 63.. minuta imao je vodjstvo od 4:1, ali je pobjeda ipak izostala.

Ajaks je poveo autoglom Tamija Ejbrahama u drugom minutu, koji je loše reagovao posle jednog centaršuta i proslijedio loptu u svoju mrežu.

Samo dva minuta kasnije Čelsi je došao do izjednačenja i to pošto je Žoržinjo bio precizan iz jedanaesteca.

Od tog trenutka, Ajaks je ipak bio bolji rival, a preko Kvinsija Promesa u 20. minutu došli su do novog vodjstva.

U 35. minutu golman Čelsija, Kepa, postigao je autogol i to pošto se lopta nakon prekida koji je izveo Ziješ, odbila o stativu, te o njegovu glavu i ušla u gol.

Posle 10 minuta igre u drugom poluvremenu Doni van de Bek doveo je Ajaks do 4:1, ali ipak uslijedio je odgovor Čelsija, koji je u poslednjih 25 minuta igre iskoristio dva igrača više na terenu.

Prvo je u 63. minutu Sesar Aspilikueta pogodio za 2:4, da bi u 69. Ajaks u jednom napadu ostao bez dvojice igrača.

Prvo je u Dejli Blind dobio drugi žuti karton u 68. minutu zbog faula nad Ejbrahamom, da bi u nastavku istog napada, Joel Veltman igrao rukom u svom šesnaestercu za svoj drugi žuti karton i drugi penal za Čelsi.

Ponovo je Žoržinjo bio precizan sa bele “tačke” u 70. minutu, da bi izjednačenje “plavcima” doneo Ris Džejms u 74.

Samo četiri minuta kasnije Asipilikueta je pogodio za preokret Čelsija, ali je gol ipak ponišetn pošto je posle pregledanog usporenog snimka utvrdjeno da se lopta do Španca odbila o ruku Ejbrahama.

U Grupi H takodje uzbudljiv meč igran je i u Valensiji, gdje je istoimeni domaćin iz tog grada posle preokreta sa 4:1 pobijedio Lil.

Posle četiri utakmice Valensija, Čelsi i Ajaks imaju po sedam bodova, dok je Lil poslednjeplasirani sa samo jednim bodom.

Podjednako zanimljiva utakmica bio je i okršaj izmedju Borusije Dortmund i Intera u Grupi F.

Inter je na poluvremenu vodio sa 2:0, ali je Borusija u drugom dijelu uspjela da preokrene i dodje do vrlo bitna tri boda.

Golove za Inter postigli su Lautaro Martines u petom i Matijas Vesino u 40.

Preokret “milionerima” doneli su Ašraf Hakimi pogocima u 51. i 77, kao i Julijan Brandt u 64.

U Grupi E Liverpul je sa 2:1 pobijedio Genk, dok su Napoli i Salcburg igrali neriješeno 1:1, dok je u Grupi G Lion sa 3:1 slavio protiv Benfike.