Crno-beli SLAVILI u derbiju, ali tek nakon nevjerovatnih GREŠAKA Čovića! - Volim Podgoricu

Crno-beli SLAVILI u derbiju, ali tek nakon nevjerovatnih GREŠAKA Čovića!

Košarkaši Partizana porazili su Crvenu zvezdu u prvom ovosezonskom derbiju, rezultatom 75:72

KK Partizan, KK Crvena zvezdaFOTO: ALEKSANDAR DIMITRIJEVIĆ / RAS SRBIJA
KK Partizan, KK Crvena zvezda

Velika drama u finišu, a puno sreće imali su crno-beli pošto su sa druge strane uslijedile sinhrone greške Filipa Čovića. Plejmejker Crvene zvede je najprije nije dobacio do koša u pokušaju da trojkom donese preokret Zvezdi u poslednjem minutu, a zatim je na minus tri i tri sekunde do kraja nagazio aut liniju.

Prvu četvrtinu bez trojki, u kojoj je Trinkijeri krenuo sa Miletićem na Kuzmiću, dok Parahuskog nije ni skinuo, u kojoj je Partizan promašio četiri, a Zvezda 11 šuteva van 6,75, obilježili su Volden i Mozli sa zajedno 15 poena, najzasluđniji za +11 domaćih, uz veću agresivnost.
Ulazak Odza napravio je problem Partizanu, koji se pridodao Dobriću, ali Zvezda bet šuta za tri nije upijevala da se vrati dugo, ali ni Partizan „odlepi i i materijalizuje dobru odbranu. Katastrofalnom selekcijom šuta i procrntima iz igre (33 % od čega za tri 1/11 ) u finišu poluvremena Partizan je olako ispustio +14, dolozvolivši rivalu da se uprkos (2/15) za tri i 9 izgubljenih lopti vrati na za Zvezdu podnošljivih 43-37, posle 20 izvedenih slobodnih oba tima i istog broja skokova i asistencija, bez dvocifrenog igrača na obe strane.
Dobar finiš iz prvog poluvremena Zvezda produžava i u drugom u kom Partizan nastavlja da promašuje za tri (0/8), muči se poziciono, bez tranzicije i lakih poena, brzo izlazi iz bonusa, što Gavrilovićev tim koristi i sa samo jednim faulom za 5,5 minuta vraća preko Dzenkinsove serije vodjstvo mnogo boljom odbranom. Partizan ulazi u problem sa faulovima Tomasa i Mozlija, za sta je najzaslužniji bio Odzo, ali sa 56-55 u poslednju četvrtinu do koje je šutirao 1/19 za tri, spram 4/20 Zvezde.
Gordić serijom početkom poslednjeg perioda odgovara na nalet Dzenkinsa, diže publiku na noge, a Partizan na +6, ali odlični Čović vraća Zvezdu u egal na šest minuta prije kraja uz sve više prekida zbog varnica na terenu, tehničkih i gledanja tv snimaka. Posle igre koš za koš, Gordić na 3,20 diže Partizan na +6, a posle tehničke klupi Zvezde , bekovi Partizana od tri penala daju samo jedan , pa novim greškama vraćaju Zvezdu u uzbudljivu završnicu uz odličnog Filipa Čovića, koji šut za pobedu ipak nije realizovao uz neverovatne greske u poslednjih pet sekundi.