NAJBOLJI PLASMAN U ISTORIJI: Srušena Srbija, “Lavice” pete na svijetu! - Volim Podgoricu

NAJBOLJI PLASMAN U ISTORIJI: Srušena Srbija, “Lavice” pete na svijetu!

Crnogorske rukometašice ostvarile su najbolji plasman na Svjetskim prvenstvima – “lavice” su u borbi za peto mjesto pobijedile Srbiju 28:26.

To je peta pobjeda Crne Gore nad Srbijom na velikim takmičenjima, a jedan međusobni duel završen je remijem.

Iako meč nije imao veliku takmičarsku važnost, velika borba za prestiž vođena je u Kumamotou.

Srpkinje su bolje počele, vodile do sredine poluvremena, ali je Crna Gora serijom 6:0 stigla do 12:8.

U drugom poluvremenu,  kada je Majda Mehmedović u 44. minutu pogodila za 19:18. naša selekcija nije ispuštala prednost, a dobrom odbranom odbijeni su pokušaji rivala da preokrene.

Po četiri gola postigle su Ema Ramusović i Milena Raičević, tri su upisale Jovanka Radičević, Tatjana Brnović, Majda Mehmedović, Andrea Klikovac i Jelena Despotović.

U timu Srbije najefikasnija je bila Jovana Stojiljković sa šest.