ŠOKANTAN PORAZ CRVENE ZVEZDE OD ALBE U ARENI: Njemci šokirali crveno-bele i slavili poslije produžetka - Volim Podgoricu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u utakmici 20. kola Evrolige u Beogradu od Albe rezultatom 85:94 (22:21, 21:18, 19:23, 6:15)

Zvezda je doživjela 11. poraz i zakomplikovala situaciju oko plasmana među osam najboljih ekipa u Evroligi.

Alba je zabilježila sedmu pobjedu i pobjegla sa dna tabele.

Zvezda je tako doživjela dva poraza u Beogradu ove nedjelje, posle gubitka meča od Žalgirisa u srijedu.

U timu Crvene zvezde Panter je bio najefikasniji sa 24 poena, dok su Braun i Štimac postigli po 12.

Sikma i Siva su sa po 15 poena bili najefikasniji u gostujućem timu. Hermanson je postigao 13, a Noko 12.

Posle izjednačene prve četvrtine, Zvezda je u drugoj zaigrala sigurnije što je donijelo osjetniju prednost.

Alba se nije predavala, pa je na dva minuta prije kraja poluvremena povela sa 35:33, ali je tada na scenu stupio Kevin Panter.

Sa dvije trojke i jednom dugom dvojkom vratio je prednost na stranu crveno-belih, pa su izabranici Dragana Šakote na odmor otišli sa plus četiri.

Drugo poluvrijeme počelo je Zvezdinom serijom od 5:0, ali je tim iz Berlina držao priključak poenima Sikme i Eriksona.

Gostujući tim je sa dva vezana šuta sa linije 6.75 u finišu treće četvrtine došao do prednosti, kada su pogađali Sikma i Silva.

Da gosti u poslednji period je ne uđu s viškom, pobrinuli su se Lorenco Braun i Kevin Panter, uzvrativši sa dvije trojke, čime je rezultat bio poravnan na 62:62.

Šuterski obračun dvije ekipe nastavljen je i u poslednjih 10 minuta, a finiš je obilježila izjednačena borba.

Zvezda nije iskoristla nekoliko napada u poslednja dva minuta meča, što je Alba kaznila i 50 sekundi prije kraja zakucavanjem Landrija Nokoa došla na korak od pobjede.

Panter je sa slobodnih bacanja donio izjednačenje, Lazić je imao šut za trijumf, koji je promašio, nakon čega je lopta došla do Štimca koji je takođe nije bio precizan, pa je meč otišao u produžetak.

U dodatnom periodu obje ekipe su počelo stegnuto, a bolje su se snašli košarkaši Albe koji su napravili seriju od 5:0, a do kraja dodatnih pet minuta bili su mirniji i preciznijih ruku što im je donijelo pobjedu.

Crvena zvezda u narednom kolu gostuje Barseloni, a Alba ide na noge Žalgirisu.