Budućnost je ŠAMPION Crne Gore - Volim Podgoricu

Budućnost je ŠAMPION Crne Gore

Fudbaleri Budućnosti novi su šampioni Crne Gore. Podgoričani su četvrtu titulu potvrdili minimalnom pobjedom nad Komom u 30. kolu Telekom 1.CFL, dok je drugoplasirana Sutjeska poražena od Iskre, takođe sa 1:0.

,,Plave”, koji sada imaju nedostižnih dvadeset bodova viška na šest mečeva do kraja prvenstva, do pobjede na Zlatici vodio je Dejan Zarubica pogotkom u prvom minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena.

Sutjeska je u derbiju kola poražena od Iskre u Danilovgradu, u meču u kojem je jedini gol postigao Ivan Vuković u 70. minutu.
Podgorica je golovima Šalete Kordića u 46. i Nikole Vujnovića u 49. minutu upisala tri boda u duelu sa Grbljem, dok u preostala dva meča nije bilo pobjednika. Istovjetan rezultat – 1:1, viđen je u duelima Zete i Petrovca, odnosno Rudara i Titograda.

Na vrhu liste strijelaca nije bilo promjena – u borbi za Trofej Radija Crne Gore vode Draško Božović, Igor Ivanović, Boban Đorđević i Velizar Janketić sa po devet golova.