IJZ: Preminulo šest osoba, još 581 novi slučaj

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1725 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 581 novopozitivnih[1] slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica224
Nikšić66
Bar52
Herceg Novi50
Budva32
Bijelo Polje24
Kotor22
Pljevlja19
Berane16
Cetinje14
Rožaje13
Tivat10
Ulcinj9
Žabljak7
Mojkovac6
Danilovgrad6
Tuzi5
Šavnik3
Plužine2
Andrijevica1

 

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 6 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Rožaja (2), Berana, Podgorice, Nikšića i Danilovgrada od kojih je najstariji imao 85 (1935 godište) a najmlađi 66 godina (1954 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 507 a od početka godine 516.

Do 17:00 časova prijavljen je oporavak kod 457 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 10550.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 36932.

 

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica44631001395
Bijelo Polje1046102060
Nikšić845419553
Budva65579412
Bar53294443
Kotor49459617
Herceg Novi45563117
Berane380151941
Cetinje32368117
Pljevlja29093926
Ulcinj21576033
Mojkovac1541739
Danilovgrad1465913
Rožaje121110332
Tuzi981934
Tivat9456410
Kolašin841304
Plav3715011
Andrijevica322518
Plužine28261
Petnjica22651
Žabljak211666
Šavnik1070
Gusinje5404
UKUPNO1055025551507

 

[1] Broj predstavlja sve slučajeve infekcije otkrivene korišćenjem PCR testova i brzih antigenskih testova koji su prijavljeni Institutu za javno zdravlje Crne Gore

loading...
Tagovi

Slične Objave

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana.

Back to top button
Close
Close