STRAVIČAN POŽAR: STANOVNICI ,,LUŠTICE BEJ" EVAKUISANI - Volim Podgoricu

STRAVIČAN POŽAR: STANOVNICI ,,LUŠTICE BEJ” EVAKUISANI

Veliki šumski požar zahvatio je u popodnevnim časovima borovu šumu na prostoru između kompleksa Plavi horizont i terena FK “Sloga”, a kako javlja radio Tivat trenutno je požar stavljen pod kontrolu.

Gepostet von Podgoricki vremeplov am Montag, 3. Juli 2017

Zbog požara stanovnici turističkog kompleksa “Luštica Bay” su iz bezbjedonsnih razloga evakuisani iz naselja.

Jak vjetar ometao je vatrogasce koji su ulagali velike napore da obuzdaju vatru.

FOTO: Radio Tivat

Radio Tivat takođe javlja da će specijalno vozilo sa aerodroma Tivat noćas biti stacionirano u turističkom naselju Luštica Bay, za svaki slučaj. Vatrogasce očekuje duga noć, ali čini se da je najgore prošlo.

Gepostet von Podgoricki vremeplov am Montag, 3. Juli 2017

Uzroci požara se još ne znaju.

FOTO: Radio Tivat

Jak vjetar otežavao je danas gašenje požara, pa je napravljena vještačka brana ili put kako bi se spriječilo prebacivanje i približavanje vatre naselju.

Na tom dijelu trenutno je skoncentrisan i najveći broj vozila, a vatrogasci su ulagali velike napore da spriječe širenje vatre ka naselju.

Radovići, Tivat

Gepostet von Podgoricki vremeplov am Montag, 3. Juli 2017

Predsjednica opštine Snežana Matijević zahvalila se vatrogascima iz Tivta i susjednih opština, kao i privatnicima koji su cisternama dovozili vodu i svima drugima koji su učestvovali u današnjoj velikoj akciji.

FOTO: Radio Tivat

Svoj doprinos dali su i tivatski policajci koji su regulisali saobraćaj.

FOTO: Radio Tivat

“Sve raspoložive jednice iz Tivta, Kotora, Budve, Herceg Novog i ostalih obližnjih gradova su na terenu”, saopšteno je CdM-u iz Službe zaštite Tivta.

Put prema Oblatnom blokirali su pripadnici tivatske policije, a iz Službe zaštite i spašavanja Tivat pozvali su i Direktorat za vanredne situacije MUP, da im obezbijedi podršku protivpožarne avijacije.

 

Vatrogasci su uspjeli da odbrane od požara prve kuće u blizini kapele u Radovićima.

Radio Tivat/www.cdm.me

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com