Crna Gora poražena od Litvanije, ali imaju još ima šansi za Mundobasket - Volim Podgoricu

Crna Gora poražena od Litvanije, ali imaju još ima šansi za Mundobasket

Košarkaši Crne Gore poraženi su od Litvanije 90:73, u 2. kolu druge faze kvalifikacija za Mundobasket.

U Kaunasu je bilo 90:73 za Litvaniju, pa je Crna Gora sada na skoru 5-3, i dalje u dobroj poziciji za plasman na Mundobasket.

U prilog joj je išao i poraz Češke od Mađarske, koja i dalje ima dva trijumfa manje od naše selekcije.

Crna Gora je bila u igri do poluvremena (gubila je 39:36), a sve je riješeno u trećoj četvrtini kada je Litvanija bila furiozna.

Nakon 30 minuta je imala čak 20 poena prednosti (71:51), pa je pobjednik bio praktično riješen.

Kvalifikacije se nastavljaju u novembru, a prije toga “crveni” idu na Eurobasket koji kreće 1. septembra.