PODGORIČANKE NEMOĆNE: Budućnost – Đer 20:26 - Volim Podgoricu

PODGORIČANKE NEMOĆNE: Budućnost – Đer 20:26

Trofejna generacija Budućnosti u istoriju odlazi kao gubitnička – drugu godinu zaredom, Podgoričanke su u polufinalu Lige šampiona izgubile od Đera, ovog puta znatno ubjedljivije, jer je bilo 26:20, u odnosu na prošlogodišnjih 21:20.

Kao i godinu ranije, mađarski velikan je držao timu Dragana Adžića čas iz odbrane. Izuzetno dubokom zonom je potpuno izbacio iz igre Draganu Cvijić, bez čije je pomoći bilo teško i Kristini Neagu i Katarinu Bulatović, koje su dale jedine golove za „plave“ u prvom poluvremenu, i to uglavnom sa velike distance.

Krila su bila odsječena, odbrana je padala na prvu fintu, a u takvoj situaciji ni golmanke nisu mogle da se iskažu.

Doduše, meč će se pamtiti po nesvakidašnjem kiksu Marte Batinović, koja je u posljednjim trenucima prvog poluvremena dala loptu pravo u ruke Ivet Broh, koja je zatresla praznu mreu za 12:9.

Taj pogodak kao da je potpuno slomio Podgoričanke, koje su tek poslije devet minuta drugog poluvremena dale prvi gol, ali je tada sve već bilo riješeno, jer je Đer prije toga stekao šest golova prednosti (15:9).