Početna » SPORT » Košarka » Budućnost bolja od Cibone

Budućnost bolja od Cibone

Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su Cibonu 71:62 u trećem kolu ABA lige.

Odlično prvo poluvrijeme i blagi pad u finišu koji ipak nije ugrozio trijumf za tim Aleksandra Džikića obilježili su meč u Morači. Posebno valja istaći ogroman napredak u defanzivi, nakon mnogo primljenih poena od Ikogee i Zadra, plavo-bijeli su večeras spustili rivala na samo 62 poena.

Igrali su naši dobro u uvodnih 20 minuta. Dobili su prvu četvrtinu 15:11, a onda u drugoj dominirali i vrlo brzo stigli do ogromne prednosti koja je išla i do +18 (39:21).

Cibona je u trećoj četvrtini uspjela u jednom momentu da priđe na osam poena minusa, ali je naš sastav uzvratio i novom serijom se udaljio na 55:40. Zagrepčani su uspjeli u završnici meča da malo priprijete, ali nedovoljno da ugroze trijumf Podgoričana.

Budućnost su do pobjede vodili Nemanja Gordić sa 14, Filip Barović i Kajl Gibson sa po 13 poena. Istakao se i Nikola Ivanović sa devet koševa.

U ekipi Cibone, koja je doživjela drugi poraz, najbolji je bio Klivlend Melvin sa 19 poena.

Plavo-bijeli će u narednom kolu, 15. oktobra, biti gost Crvene zvezde.

Check Also

Budućnost odbranila trofej!

Dugo je Mornar prijetio, poveo 87 sekundi prije kraja, ali vječiti osvajač pehara nije dozvolio ...