Povreda Jokića, veče Bartona, pobjede Bostona i Klivlenda - Volim Podgoricu

Povreda Jokića, veče Bartona, pobjede Bostona i Klivlenda

Košarkaši Denvera slavili su protiv Čikaga u neizvjesnom meču (111:110), a meč je obilježio igrač Nagitsa Vil Barton. On je u pobjedi svog tima ubacio 37 poena,  postigao je i odlučujući koš, tri sekunde prije kraja meča.

Barton je svom učinku dodao i dva skoka i tri asistencije.

Srpski centar Nikola Jokić izašao je iz igre pred kraj druge četvrtine, pošto je izvrnuo zglob pri jednom prodoru. Do tada je odigrao 15 minuta i zabilježio osam poena uz po četiri skoka i asistencije.

Na drugoj strani Lauri Markanen i Robin Lopez ubacili su po 20 poena.

Klivlend je nakon velike borbe savladao Atlantu (121:114), a najzaslužniji za trijumf Kavalirsa bili su Lebron Džejms i Dvejn Vejd. Oni su zajedno postigli svih osam poena u posljednja dva minuta za Klivlend za seriju 8-2, koja je Kavalirsima omogućila trijumf u ovom meču

Džejms je na kraju meč završio sa 24 poena i 12 asistencija, dok je Vejd ubacio 19 poena. Ipak, najefikasniji je bio Kevin Lav sa 25 poena i 16 skokova. Na drugoj strani Denis Šroder zabilježio je 27 pogodaka.

Boston je nastavio sa pobjedama. Na krilima Irvinga (36 poena) savladali su Filadelfiju 108:97. Pored Irvinga istakao se i Al Horford, koji je zabilježio 21 poen.

Za goste je zapažen bio hrvatski reprezentativac Dario Šarić sa dabl dabl učinkom od 18 poena i 10 skokova. Pored njega, Džej Džej Redik je postigao 17 poena, a Ben Simons 15.