Bolt: Dosta za ovu sezonu! - Volim Podgoricu

Bolt: Dosta za ovu sezonu!

Jusein Bolt je odlučio da završi sezonu nakon što je dominirao na Svjetskom prvenstvu u Pekingu.

Bolt je osvojio tri zlatne medalje u kineskoj prijestonici, pobijedivši pritom sva tri puta Džastina Getlina.

akon uzbuđenja proteklih nekoliko sedmica na Svjetskom prvenstvu u Kini odlučio sam da se više ne takmičim u 2015. godini – napisao je Bolt na svojoj Facebook stranici.

Šestostruki olimpijski šampion želi da poveća svoju kolekciju odličja na igrama u Riju, a pripreme su već počele.

eć razmišljam o sljedećoj godini i olimpijskim igrama u Riju gdje ću pokušati da odbranim titule na 100, 200 i 4×100 metara – dodao je Bolt.

Boltova odluka podrazumijeva da će propustiti finale Dijamantske lige u petak u Briselu gdje je trebalo da trči na 200 metara.