Federer nastavlja da dominira: I Berdih izgubio u tri seta! - Volim Podgoricu

Federer nastavlja da dominira: I Berdih izgubio u tri seta!

I peti meč na ovogodišnjem Australijan openu Rodžer Federer dobio je bez izgubljenog seta i plasirao se u polufinale.

Švajcarac je eliminisao Tomaša Berdiha rezultatom 7:6, 6:3 i 6:4.

Uvodni dio igre bio je i najuzbudljiviji, a češki teniser je propustio veliku priliku da povede u meču. Nakon rano napravljenog brejka i prednosti od 3:0, Berdih je uspijevao da kontroliše zbivanja na terenu.

Imao je 5:2, bio na korak od osvajanja seta, ali Federer nije gubio samopouzdanje. Vratio se drugi nosilac, anulirao brejk minusa uz jednu spasenu set loptu, dogurao do odlučujućeg 13. gema i onda pokazao klasu.

Taj-brejk je dobio sa samo jednim izgubljenim poenom i stekao početnu prednost u meču. Ispostaviće se da je to bio i prelomni momenat ovog četvrtfinalnog susreta, pošto Berdih u naredna dva seta nije imao ni najmanju šansu.

Pohod ka odbrani trona, Federer nastavlja u petak (01.00 h) duelom protiv južnokorejske senzacije Hjeona Čunga.

Prvog finalistu dobićemo sjutra poslije okršaja Marina Čilića i Kajla Edmunda.