Đoković se nakon poraza u Monte Karlu nije rukovao sa sudijom - Volim Podgoricu

Đoković se nakon poraza u Monte Karlu nije rukovao sa sudijom

Novak Đoković se nije rukovao sa sudijom Karlosom Bernardešom na kraju meča sa Dominikom Timom.

Srpski teniser je završio učešće na Mastersu u Monte Karlu u 3. kolu porazom nakon velike borbe u tri seta – 6:7 (2:7), 6:2, 6:3.

Novak se po okončanju susreta pozdravio sa rivalom, ali ne i sa sudijom iz Brazila, pa se spekuliše da je to zbog detalja iz sredine 2. seta.

U pauzi između gemova kod rezultata 3:2 arbitar je srpskom igraču rekao da pripazi na vrijeme između poena, zbog čega je on imao mnogo kraću pripremu između servisa.

U proseku je servirao 16 sekundi poslije završetka prethodnog poena, za razliku od 25 koliki mu je bio prosjek do tada.

Tada je doživio prvi brejk u 2. setu, poslije čega je Tim izjednačio, a onda i kompletirao preokret.

Na ovaj način je produbljen loš odnos između Đokovića i Bernardeša, koji je narušen prije nekoliko godina, a intenziviran 2016. kada Novak nije bio zadovoljan nekim njegovim odlukama tokom mečeva.

Takođe, na Brazilca se svojevremeno žalio i Rafael Nadal, čak traživši izuzeće Bernardeša na svojim mečevima.