Košarkaši Budućnost Volija poraženi od Crvene zvezde 86:72 - Volim Podgoricu

Košarkaši Budućnost Volija poraženi od Crvene zvezde 86:72

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su od Crvene zvezde 86:72 u derbiju 13. kola ABA lige.

Sindrom posljednje četvrtine odveo je u novi, sedmi uzastopni poraz u svim takmičenjima košarkaše regionalnog šampiona.

Poslije slabe igre u prvoj četvrtini, poslije koje je Budućnost imala dvocifreni zaostatak, 23:11, u drugoj dionici “plave” je pokrenuo Nemanja Gordić, a razigrao se Noris Kol.

Kao epilog takve igre Budućnost je imala prihvatljivih minus šest na poluvremenu, 46:40.

Na tom talasu nastavili su “plavi” u trećoj četvrtini. Zvezda nije imala rješenje u odbrani, Budućnost iz svih oružja gazila rivala, sve do trojke Danila Nikolića za 63:55, dva minuta prije kraja treće četvrtine.

Tada, kao da su izašli sa parketa naši momci. Zvezda je serijom 8:0 izjednačila do kraja tog perioda, a onda postigla još osam na startu posljednje četvrtine i već tada se moglo naslutiti da će bodovi ostati u Beogradu, a taj dio podsjetio je i na završnicu utakmicu protiv Bajerna, prije dvije večeri u Evroligi.

Budućnost je osam minuta bila bez koša iz igre, a to su u mečevima sa ovakvim rivalima ne smije dopustiti.

Razigrani Stratos Perperoglu je, kao u prvom dijelu sezone u Podgorici, bio nerješiva enigma za odbranu “plavih”. Ubacio je 23 poena, a pratili su ga Cirbes sa 14 i Beron sa 13 poena.

U našem timu 21 poen Noris Kola, 14 Nemanje Gordića, 12 Goge Bitazdea.

Za Budućnost je ovo peti poraz u sezoni u ABA ligi, četvrti u gostima.

Podgoričane će u 2019. godini predvoditi Jasmin Repeša, koji je večeras stigao na završne pregovore i potpis ugovora sa “plavima”.