Budućnost slavila protiv Cedevite, Repeša: Moramo biti srećni sa trijumfom - Volim Podgoricu

Budućnost slavila protiv Cedevite, Repeša: Moramo biti srećni sa trijumfom

Košarkaši Budućnost Voli nastavili su seriju pobjeda – “Plavi” su nakon Real Madrida, u dvorani “Morača” precrtali i Cedevitu u 16. kolu ABA lige rezultatom 80:78.

Meč je u posljednjih pet minuta bio prekinut nekih desetak minuta jer su navijači ubacili neku vrstu tečnosti, a ta pauza je više prijala domaćinu koji je uspio da preokrene i slavi. Imala je Cedevita 3,5 sekundi za posljednji napad, ali na sreću nije uspjela da pogodi.

To je važna pobjeda Budućnosti u borbi za drugo mjesto u ligaškom dijelu šampionata, i 11. pobjeda našeg tima. Hrvatski tim ima isto toliko trijumfa, a ovo je ujedno bio i revanš Budućnosti za poraz u Zagrebu od 63:58 u prvom dijelu sezone.

Klark je bio najefikasniji sa 17 poena, Kol je ubacio 14, Džekson 11, a po 10 Koti Klark i Bitadze. Kod gostiju Pulen je ubacio 25 poena, Kobs 18.

Zvezda je lider sa 16 pobjeda, Cedevita i Budućnost imaju po 11, Partizan 10, a Mega 9 trijumfa.

Budućnost se sada ponovo okreće Euroligi, u petak dočekuju Gran Kanariju, prilika da se upiše šesta pobjeda nakon 20. kola. U ABA ligi Budućnost 28. januara gostuje Olimpiji.