Home / NOVOSTI / PROSVJETARI UZ GRAĐANE: Profesori podržali proteste Odupri se – 97.000

PROSVJETARI UZ GRAĐANE: Profesori podržali proteste Odupri se – 97.000

Sindikat prosvjete Crne Gore, jedan od najvećih granskih sindikata, podržao je proteste građana “Odupri se – 97.000”, odlučeno je na sjednici Glavnog odbora koja je održana danas.

“Očekujemo od svih političkih aktera u Crnoj Gori da shvate režinu i ozbiljnost aktuelnog društvenog trenutka u kome se nalazimo i neophodnost nagomilanih problema koji su zarobili naše društvo. Sindikat prosvjete CG traži depolitizaciju obrazovnog sistema i brže uvođenje profesionalnih standarda i odgovornosti na svim nivoima”, navodi se, pored ostalog, u zaključcima sa današnje sjednice.

Izvršni i Glavni odbor Sindikata prosvjete će, kako se dodaje, predložiti GO Unije slobodnih sindikata “da zauzme sindikalni stav povodom građanskih protesta”, kojim se, kako navode, “traže opravdane promjene u našem društvu”.

Iz Unije sindikata su “Vijestima” kazali da će o pitanju podrške građanskim protestima raspravljati na sjednici GO u četvrtak, 21. marta.

loading...

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com