ZAVRŠENA CFL: Sutjeska slavila u derbiju, Zeta osigurala Evropu - Volim Podgoricu

ZAVRŠENA CFL: Sutjeska slavila u derbiju, Zeta osigurala Evropu

Trijumfom protiv Budućnosti na stadionu pod Goricom, fudbaleri Sutjeske zaključili su sezonu u kojoj su odbranili titulu prvaka.

Zeta je u Golubovcima, preokretom u drugom poluvremenu, savladala je Lovćen 3:2 i potvrdila treće mjesto.

Cetinjski tim poveo je 2:0, golovima Blaža Igumanovića u 39. i Željka Markovića u 50. minutu.

Vodeći strijelac šampionata, Nikola Krstović sa dva pogotka u 54. i 56. izjednačio je na 2:2, a pitanje pobjednika riješio je Armin Bošnjak u 83. minutu.

Pobjednika nije bilo u podgoričkom naselju Stari aerodrom, u duelu OFK Titograda i Petrovca, koji je završen 1:1.

Gosti su poveli golom Borisa Kopitovića u 73, a konačan rezultat postavio je Zoran Petrović pet minuta kasnije.

Ubjedljive pobjede ostvarili su fudbaleri Iskre i Grblja.

Iskra je u Danilovgradu savladala Rudar 5:1, golovima Darka Nikača u 16, 20. i 65, Gorana Burzanovića u 27. i Miloša Lakića u 30. minutu.

Jedini pogodak za Rudar postigao je Ivan Racković u 89. minutu.

Grbalj je u Radanovićima trijumfovao u duelu protiv Mornara 4:0, golovima Marka Đukanovića u 45, Dejana Perovića u 62. i Vladana Kordića u 68. i 75. minutu.

Sutjeska je trofej osvojila sa 74 boda i ima devet više od drugoplasirane Budućnosti.

Zeta je treća sa 61, na četvrtom mjestu je OFK Titograd sa 57, a peta Iskra sa 50 bodova.

Rudar i Lovćen igraće baraž za opstanak, dok će Mornar naredne sezone igrati u Drugoj ligi.