20 medalja za Akademac - Volim Podgoricu

20 medalja za Akademac

U Ulcinju je u nedjelju održan 1.Ulcinj Trophy, međunarodni turnir u obije sportske discipline taekwondo-a,  sportskoj/olimpijskoj borbi (kyorugi) i ttehničkoj disciplini Izvođenja formi (poomsae).  Turnir je okupio 416 takmičara/ki iz 36 klubova iz 5 država.
Akademac je nastupio sa 25 takmičara/ki, i osvojio je 20 medalja (5 zlatne, 2 srebrne i 4 bronzane) i pehar za ekipno 2.mjesto u izvođenju formi (POOMSAE).
U sportskoj/olimpijskoj borbi (kyorugi), zlatne medalje su osvojili mlađa kadetkinja Jovana Laković (-40kg) i junior Nenad Jovanović (-68kg),  srebrne medalje su osvojili  vrtićnjak David Vujković (-27kg), mlađi kadet Danilo Sučić (-40kg), kadeti Viktor Šćepanović (-41kg) i Mira Jovanović (-51kg), junior Dino Arifović (-78kg) i senior Savo Aligrudić (-87kg), dok su bronzane vrtićanka Petra Raković (-30kg), i mlađi kadeti Adam Stijepović (-52kg) i Dario Strinić (-44kg).
U izvođenju formi (poomsae), zlatne medalje su osvojili senior Kristijan Trajčeski (SA-1) i juniorka Sara Arifović (JB-3), srebrne su osvojile kadetkinje Mira Jovanović (KB-3) i Sara Dragojević (KB-4) i juniorke Masa Ilić (JB-1) i Milena Šćepanović (JB-3), dok su bronzane osvojile mlađa kadetkinja Jovana Laković (JB-2) i juniorke Ema Đekić (JB-2) i Sofija Musić(JB-2)
 U ekipno plasmanu, Akademac je osvojio i pehar 2.mjesto u izvođenju formi (poomsae).
Prezadovoljni smo ostvarenim rezultatom, posebno što smo na turniru nastupili pretežno u svojim najmlađim uzrastnim kategorijama, mlađim i starijim pionirima/kama.
Nastup na 1.Ulcinj Trophy je i poslijednji međunarodni turnir u polusezoni 2019, na kojem smo nastupili
Nadamo se da će informacija koju Vam prosleđujemo biti dovoljno interesantna za objvljivanje u Vašem mediju.