BUDUĆNOST SLAVI U BEOGRADU! Zvezdi nije pomogao ni fantastični Gist! (VIDEO) - Volim Podgoricu

BUDUĆNOST SLAVI U BEOGRADU! Zvezdi nije pomogao ni fantastični Gist! (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Budućnosti u dvorani “Aleksandar Nikolić” derbi meč drugog kola ABA lige – 81:89 (20:26, 22.18, 21:22, 18:23).

Šampion Jadrana ima polovičan učinak poslije dva meča, oba kod kuće, dok Podgoričani imaju skor 2-0.

Zvezdi je ovo prvi poraz u regionalnom takmičenju na domaćem parketu posle 18 uzastopnih pobjeda, a i prethodni su doživjeli od Budućnosti.

Ova dva rivala su igrala u poslednja dva finala plej-ofa ABA lige, a prošle sezone je Zvezda do titule došla pobjedom od 3:2 u seriji.

Večeras su ljuti rivali vodili borbu teškom artiljerijom! Uspješniji u dalekometnoj paljbi bili su gosti, pa su na kraju slavili.

Košarkaši Budućnosti pogodili su 12 trojki iz 21 pokušaja, a igrači Zvezde osam iz 18 šuteva van linije 6,75.

Tim Milana Tomića poraza nije mogao da spase ni fantastični Džejms Gist, koji je dao 27 poena i imao po šest skokova i asistencija. Sjajni Amerikanac se izgleda umorio, pa je u finišu stao.

Crveno-beli nisu iskoristili energiju iz pobjede nad Fenerbahčeom u četvrtak, pa su doživjeli prvi neuspjeh u novoj sezoni ABA lige.

Podgoričani su na kraju svake četvrtine imali prednost, a odlučujuću razliku napravili su u finišu treće i početkom poslednje deonice, kada su anulirali zaostatak od šest poena, a potom došli do devet poena prednosti.

Osim Gista, dvocifrani kod domaćina bili su još samo Bili Beron sa 11 poena i Čarls Dženkins sa deset.

Najzaslužniji za trijumf Budućnosti bili su Hasan Martin sa 17 poena, Džasin Kobs sa 16, Suad Šehović sa 15 (četiri trojke), Danilo Nikolić (četiri trojke) i Nikola Ivanović sa po 14.

I ovu utakmicu, kao i u prvom kolu protiv Primorske, Zvezda je zbog kazne igrala sa “ograničenim brojem gledalaca”.

Budućnosti slede dva meča u Podgorici, prvo protiv Gnjige u Evrokupu, zatim i sa Primorskom u ABA ligi.

UŽIVO:

Četvrta četvrtina:

40. minut – 81:89 – Bamfort precizan sa penala.

40. minut – 81:87 – Beron promašuje oba bacanja!

39. minut – 81:87 – Laki poeni Kobsa.

39. minut – 81:85 – Kakva trojka Berona!

39. minut – 78:85 – Faul pod košem pravi Lazić, pa Martin vraća na “plus sedam”.

38. minut – 78:83 – Davidovac oba puta precizan iz slobodnih bacanja.

38. minut – 76:83 – Težak šut i pogodak Kobsa.

38. minut – 76:81 – Dobar potez Davidovca.

37. minut – 74:81 – Poeni Martina iz teške pozicije na asistenciju Bamforta.

36. minut – 74:79 – Faje poentira ispod koša.

36. minut – 72:79 – Kobs s penala uvećava prednost gostiju.

35. minut – 72:77 – Odakle je Bamfort pogodio trojku…

35. minut – 72:74 – Probudio se Beron, druga njegova trojka u ovoj deonici.

33. minut – 69:74 – Nikolić uzvraća trojkom!

33. minut – 69:71 – Popović se povrijedio, Zvezda je iskoristila višak, Čović je dao trojku.

Treća četvrtina – 63:66:

30. minut – 63:66 – Trojka Nikolića.

30. minut – 62:63 – Ivanović nastavlja seriju pogodaka sa slobodnih bacanja.

29. minut – 62:61 – Odžo vraća Zvezdi prednost.

29. minut – 60:61 – Preokret Budućnosti posle serije 7:0.

28. minut – 60:59 – Ivanović precizan s penala.

27. minut – 60:57 – Zakucavanje Martina posle kog je Tomić tražio tajm-aut.

27. minut – 60:54 – Lazić sa linije slobodnih bacanja uvećava prednost Zvezde.

26. minut – 58:54 – Ivanović precizan sa poludisance.

26. minut – 58:52 – Gist 27!

25. minut – 56:52 – Sada strašna blokada Gista! “Stradao” je Kobs.

25. minut – 56:52 – Dženkins je drugi dvocifreni igrač Zvezde.

24. minut – 54:52 – Gist nepogrešiv i sa penala.

24. minut – 52:52 – Lorenco Braun vraća trojku.

23. minut – 49:52 – Osma trojka plavih, ovaj put Ivanović.

23. minut – 49:49 – Gist je na 23 poena!

22. minut – 47:49 – Martin zakucava, pa na drugoj strani poentira Lorenco Braun.

21. minut – 44:47 – Još jedna trojka Šehovića.

21. minut – 44:44 – Gdje je stao u prvom, Gist je nastavio u drugom poluvremenu – 20 poena!

Druga četvrtina – 42:44:

20. minut – 41:44 – Uzvraća Ivanović.

20. minut – 41:42 – Gist je nevjerovatan. Već ima 18 poena.

20. minut – 39:42 – Trojka Ivanovića.

18. minut – 39:39 – Nikolić na jednoj, a Gist na drugoj, nepograšive “penaldžije”.

18. minut – 37:37 – Nastavlja se sjajna saradnja Čovića i Gista.

17. minut – 35:36 – Trojka Šehovića iz driblinga.

16. minut – 35:33 – Već 12. asistencija Zvezde! Gist je u seriji za preokret.

15. minut – 33:33 – Sjajna asistencija Čovića i poeni Gista.

15. minut – 31:33 – Flouter Kobsa.

15. minut – 31:31 – Nesportska za goste! Dobrić pogađa oba bacanja, a onda Čović na isteku napada daje trojku.

14. minut – 26:31 – Dva plus jedan za Šehovića.

13. minut – 26:28 – Lob pas Čovića za “alej up” i novo zakucavanje Gista.

12. minut – 24:28 – Dženkins je promašio, pa uhvatio loptu i onda poentirao.

12. minut – 22:28 – Pogodak Nikolića sa poludistance.

11. minut – 22:26 – Druga deonice počinje poenima Dobrića sa linije penala.

Prva četvrtina – 20:26:

10. minut – 20:26 – Trojka Bamforta u poslednjoj sekundi!

6. minut – 10:13 – Prikucavanje Derika Brauna.

5. minut – 8:13 – Prva trojka večeras, pogodio ju je Šehović. Milan Tomić je tražio tajm-aut.

5. minut – 8:10 – Osam poena Martina!

4. minut – 8:8 – Prvi poeni Berona.

4. minut – 6:8 – I Martin ima nevjerovatan početak meča.

4. minut – 6:6 – Gist je nezaustavljiv!

3. minut – 4:6 – Kobs precizan “penaldžija”.

3. minut – 4:4 – Strašna rampa Martina! Zaustavio je Derika Brauna.

3. minut – 4:4 – Sve poene postigli su na jednoj strani Gist, a na drugoj Martin.

3. minut – 4:2 – Ponovo Gist.

1. minut – 2:2 – Poluhorog Martina.

1. minut – 2:0 – Počelo je “alej upom”! Asistencija Derika Brauna i zakucavanje Gista.

19:40 – Podgoričanima nije jasno zašto je puna loža

19:54 – Ne igra Perperoglu

Stratos Perperoglu neće igrati zbog povrede, a u tim Zvezde je uvršten Boriša Simanić.

19:52 – Podgoričani traže da se isprazni loža!

(AUDIO SNIMAK) Bokan prijetio da će se lično i preko drugih osvetiti?

Budućnost napada evroligašku Zvezdu u praznom Pioniru

Zbog kazne Zvezde, utakmica se igra pred ograničenim brojem gledalaca, a to znači da meču mogu da prisustvuju vlasnici sezonskih karata za VIP i svečanu ložu. Međutim, Podgoričanima to nije bilo jasno, pa su tražili objašnjenje od delegata.

I jedni i drugi su na startu regionalnog takmičenja zabilježili pobjede na domaćim terenima, šampion protiv Primorske (90:64), a Podgoričani protiv Zadra (93:80).

Večerašnji rivali su se poslednje dvije sezone sretali u finalu plej-ofa i po jednom dolazili do titule.

Zvezda u derbi ulazi na krilima evroligaške pobjede zabilježene nad Fenerbahčeom u četvrtak u “Štark areni” – 68:56.

Međutim, kao i protiv Primorske, u “Pioniru” je i večeras “ograničen broj gledalaca”, jer je Zvezda kažnjena.

“Očekuje nas još važna utakmica. Fenerbahče smo ostavili iza sebe, okrenuti smo ekipi Budućnosti. Igraćemo u istom okruženju kao i meč sa Primorkom, i želimo da igramo na isti način kao i prethodnu utakmicu, tvrdo i čvrsto u odbrani, pridržavajući se dogovora iz svlačionice. Ulazimo polako u ritam koji će biti uobičajen ove sezone, i koji će biti još brži i teži kako vrijeme bude odmicalo. Želimo pobjedu, i dobar nastavak u regionalnoj ligi”, rekao je trener Zvezde Milan Tomić.