NOVAK JE KRALJ DUBAIJA! Vanserijskim tenisom Đoković POČISTIO Cicipasa za novi trofej! - Volim Podgoricu

Impresivnim tenisom Novak Đoković je ekspresno slavio u finalu Dubaija i osvojio novi trofej, rezultatom 6:3, 6:4 porazio je Stefanosa Cicipasa.

Prvi set provozao je navijače i sve one koji su gledali finale poput rolerkostera, Đoković je bio na ivici ponora, ali je još jednom dokazao da pod pritiskom igra još bolje, ako je to uopšte i moguće. Odbranio je u petom setu brejk loptu Grka, dodao gas i na najbolji mogući način osvojio prvi set.

Novak Đoković
Proradio je bekhend Đokovića što je alarmiralo Cicipasa da postane agresivniji, ali mu to nije koristilo. U odlučujućem trenutku prvog seta je mladi grčki teniser poletio na mrežu uslijed pasivnosti Novaka, ali namjerne. Srbin je iskusno navukao Cicipasa da izađe sa osnovne linije, a onda ga nokautirao pasing šotom za brejk u odsudnom momentu.
Poveo je sa 5:3 u prvom setu, a potom izvanrednim servama stigao do osvajanja prvog seta.

Ponovo je u pravom momentu Đoković oduzeo servis rivalu, poveo sa 5:4 i potom dobrim servama stigao do pehara.