BAGERISTA ODBIO DA RUŠI KONAK: Gazda ga otjerao, sam sjeo u bager i RUŠIO (FOTO)

Prema svjedočenju mještana iz mjesta Zoganje, u zaleđu Ulcinja gdje je jutros u zoru srušen manastirski konak, bagerista koga je nikišćka firma poslala da ruši, odbio je kada je vidio o kakvom objektu se radi.
Mještani su se jutros okupili na licu mjesta a jake policijske snage koje su obezbjeđivale rušenje upozoravale su ih da se sklone jer “neće biti dobro”.
“Jutros me je firma poslala u Ulcinj sa bagerom, ali nisu mi rekli gde idem, ni šta treba da radim. Tek kada sam došao, vidio sam o čemu se radi. Odmah sam izašao iz bagera i rekao da neću da rušim konak, niti da učestvujem u tome. Prekrstio sam se i otišao pješke sa tog mjesta do Ulcinja“, rekao je bagerista Koprivica za „In4s“.
U bager je potom, navodno, sjeo direktor kompanije “Vilusi Company” koja je angažovana da ruši konak i završio posao.
Iz Ministarstva održivog razvoja i turizma saopštili su da se u Zoganju kod Ulcinja jutros pristupilo rušenju nelegalno građenog objekta projektovane površine više stotina kvadratnih metara, koji je narušavao ambijentalnu celinu Crkve Svetog Vasilija Ostroškog iz 18. veka i predstavljao eklatantnu devastaciju prostora.
PROČITAJTE I OVO
RUŠI SE MANASTIRSKI KONAK U ULCINJU: I policijski specijalci na licu mjesta (VIDEO)
V.M.