IJZ: Registrovano 409 novopozitivnih slučajeva koronavirusa, peminulo pet osoba

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1439 uzoraka na novi koronavirus među kojima su ukupno registrovana 409 novopozitivna[1] slučaja infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica135
Nikšić92
Bijelo Polje35
Berane24
Herceg Novi17
Budva15
Pljevlja15
Cetinje14
Ulcinj10
Bar9
Mojkovac9
Rožaje7
Tuzi6
Žabljak5
Kotor4
Tivat3
Danilovgrad3
Andrijevica3
Plav2
Plužine1

 

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 5 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Cetinja, Bara, Pljevalja i Rožaja (2) od kojih je najstariji imao 84 (1936 godište) a najmlađi 65 godina (1955 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 430 a od početka godine 439.

Do 17:00 časova prijavljen je oporavak kod 362 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 11132.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 31062.

 

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka juna po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica5412701676
Bijelo Polje87885757
Nikšić833342342
Bar53758936
Budva4616789
Herceg Novi45932614
Cetinje39249115
Kotor36051312
Berane336133237
Pljevlja26577025
Ulcinj24858729
Mojkovac202655
Danilovgrad1523682
Tivat14434110
Rožaje112100026
Kolašin100914
Tuzi791364
Andrijevica392175
Plav3713511
Petnjica33401
Žabljak311376
Plužine13210
Šavnik730
Gusinje2404
UKUPNO1113219176430

 

[1] Broj predstavlja sve slučajeve infekcije otkrivene korišćenjem PCR testova i brzih antigenskih testova koji su prijavljeni Institutu za javno zdravlje Crne Gore

loading...
Tagovi

Slične Objave

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana.

Back to top button
Close
Close