IJZ: Registrovana još 584 slučaja, pet osoba preminulo

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1844 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 584 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica234
Nikšić63
Herceg Novi46
Berane38
Kotor33
Tivat27
Budva26
Bar20
Pljevlja17
Ulcinj16
Rožaje14
Danilovgrad14
Cetinje10
Bijelo Polje9
Tuzi6
Mojkovac4
Plužine2
Andrijevica2
Žabljak2
Kolašin1

 

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 5 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgorice (2), Nikšića, Berana i Herceg Novog od kojih je najstariji imao 86 (1934 godište) a najmlađi 47 godina (1973 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 495 a od početka godine 504.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 506 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 10708.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 35849.

 

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica4576953193
Bijelo Polje100499559
Nikšić858403351
Budva61478111
Bar58381042
Kotor46858217
Herceg Novi45556517
Berane385148240
Cetinje34164317
Pljevlja30888526
Ulcinj20275633
Danilovgrad1745482
Mojkovac1541499
Tivat14649210
Rožaje111108630
Tuzi891814
Kolašin841234
Plav4014711
Andrijevica342457
Plužine24261
Petnjica23591
Žabljak201596
Šavnik1040
Gusinje5404
UKUPNO1070824322495

 

[1] Broj predstavlja sve slučajeve infekcije otkrivene korišćenjem PCR testova i brzih antigenskih testova koji su prijavljeni Institutu za javno zdravlje Crne Gore

loading...
Tagovi

Slične Objave

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana.

Back to top button
Close
Close