Burno zasijedanje u SO Danilovgrad: Bošković zvao na fer tuču

Potpredsjednik Opštine Danilovgrad Zoran Bošković juče je tokom sjednice lokalnog parlamenta pozvao odbornika SNP-a Spasoja Peđu Kovačevića da izađe iz sale da se obračunaju.
Bošković je reagovao tokom diskusije o informaciji o kontroli MUP-a, čija je upravna inspekcija prije nekoliko mjeseci evidentirala brojne nepravilnosti prilikom zapošljavanja.
Opozicioni odbornici tvrde da se Bošković okrenuo ka njima i rekao “marš bitange”, a nakon toga krenuo ka vratima sale i pozvao Kovačevića da se obračunaju.
Situaciju je smirio predsjednik Opštine Branislav Đuranović koji je izašao za Boškovićem, a potom je reagovao i predsjednik Skupštine dr Miodrag Đurović koji je tražio od odbornika da se smire i ne podižu atmosferu nepotrebno.
Nedugo nakon toga strasti među odbornicima DPS-a ponovo su uzavrele. Iz opozicije tvrde da se glavni administrator Opštine Dejan Vuković, nakon što je u skupštinskoj klupi razgovarao sa Kovačevićem, zaletio da ga udari. U tome ga je spriječio šef odborničkog kluba DPS-a Branislav Miko Stanišić, koji ga je povukao za košulju. Odbornici opozicije su tražili da se sjednica prekine, jer ne postoje uslovi za nastavak rasprave, ali je Đurović to odbio.
Kovačević juče nakon zasjedanja nije želio da komentariše incident.
On je za govornicom tražio da Vuković podnese ostavku zbog nepravilnosti koje je Upravna inspekcija evidentirala.
“Ukoliko glavni administrator kaže da je odmah po izvršenoj inspekciji odlučio da ispravi brojne nepravilnosti, onda je jasno da nije bilo kontrole MUP-a ništa od ovoga se ne bi ni desilo. Vrhunac netačnosti u ovom dokumentu je da presude po tužbama nijesu pravosnažne i da ih ne treba zbog toga komentarisati. Međutim, svi znaju da je presuda Upravnog suda o nezakonitoj smjeni bivšge sekretara Jelisavke Burić konačna i da se mora postupiti po njoj”, kazao je Kovačević.
Odbornica SNP-a Jelena Radenović rekla je da inspekcija nije kontrolisala preduzeća i ustanove gdje se suprotno zakonima uslovi za određene funkcije namještaju prema kvalifikacijama osobe kojoj je DPS to mjesto već odredio.
Vuković je rekao da su otklonjene brojne nepravilnosti koje je otkrila inspekcija MUP-a.
“Niko ne pominje kakva je situacija u lokalnim upravama gdje opozicija ima vlast. Valjalo bi to uporediti, jer je tamo stanje katastrofalno”, kazao je Vuković poručujući da neće podnijeti ostavku dok ne ispravi sve nepravilnosti.
Funkcionerima povišica od 300 do 500 eura
Odbornici su juče usvojili odluku o zaradama lokalnih funkcionera, kojom će im plata, na predlog DPS-a, biti povećana od 300 do 500 eura.
“Neshvatljivo je na šta je sve spreman DPS kako bi nagradio svoje funkcionere za lojalnost”, kazala je juče odbornica SNP-a Jelena Radenović.
Đuranoviću će plata biti obračunata po koeficijentu 20, potpredsjednicima i glavnom administratoru 18, a predsjedniku Skupštine opštine 19.
(Vijesti)