Turistima najviše smeta buka, nered na plažama, neizdavanje računa…

Služba telefona za informacije, sugestije, pritužbe i pohvale specijalnog broja 0-8000 i 1300, za potrebe Nacionalne turističke organizacijne Crne Gore, u periodu od početka jula do danas je ukupno primila 56 poziva.
Od tog broja 30 poziva se odnosilo na pružanje informacija i 26 na pritužbe.
Kako je za Skala radio kazala PR NTO Aleksandra Maksimović, najviše pritužbi turista je bilo iz Ulcinja 10, iz Budve pet, Bara četiri, iz Herceg-Novog i Tivta stigle su po tri pritužbe, a iz Kotora jedna.
“Turisti su se najviše žalili na buku, nepoštovanje slobodnog dijela plaže, na nestanak struje, neizdavanje fiskalnih računa, probleme sa nestankom vode i uzurpaciju parking prostora”, dodala je ona.
Pored pritužbi, turisti su pozivali Call centar i za određene informacije koje su se odnosile uglavnom na cijenu boravišne takse i mjesto plaćanja, takođe informacije o viznom režimu, o manifestacijama i događajima u Crnoj Gori, ali i o kontaktima i brojevima telefona važnijih institucija i službi u našoj državi.
Svaki primljeni poziv se odmah evidentira.
“Žalbe se prosljeđuju nadležnim institucijama, a u slučaju da turista želi povratnu informaciju, obavještava se istog dana ili po dobijanju informacije od nadležne inspekcije”, podsjeća Maksimovićeva.
Radno vrijeme Call centra u vrijeme turističke sezone je od 7 do 15 sati svakog dana, uključujući i vikende.