UP: Pad helikoptera prijavljen poslije tri sata - Volim Podgoricu

UP: Pad helikoptera prijavljen poslije tri sata

Ministarstvo odbrane Crne Gore, na čijem čijem čelu je Predrag Bošković, pokušalo je da demantuje navode o incidentu na vojnom aerodromu koji se dogodio nedavno, kada je, kako je prijavljeno, došlo do pada helikoptera. Taj događaj iz ministarstva su okarakterisali kao prinudno slijetanje helikoptera. Ipak, iz Uprave policije “Danu” je potvrđeno da je ovaj događaj prijavljen kao pad helikoptera. Upoređujući zvanična saopštenja ovih državnih institucija očigledno je da je Ministarstvo odbrane policiji tek nakon skoro tri sata prijavilo događaj.

– Centru bezbjednosti Podgorica je, 25.07.2019. godine oko 04,10 časova, od strane službenika Vojske prijavljeno da je prilikom polijetanja došlo do pada vojnog helikoptera na Vojnom aerodromu u Podgorici. Državni tužilac u ODT u Podgorici je na licu mjesta izvršio uviđaj, zajedno sa službenicima CB Podgorica i uz prisustvo vještaka odgovarajuće struke- saopšteno je “Danu” iz Uprave policije.

Iako su pokušali da prikriju neke podatke o ovom slučaju, iz Ministarstva odbrane u navodnom demantiju naveli su da je o navodnom „prinudnom slijetanju” osim polciije obavijestilo tužilaštvo kako bi se utvrdio povod nezgode. Istragu vodi vojna policija.

– Dana 25. jula, prilikom izvršenja redovne letačke obuke u noćnim uslovima, oko 1.25, došlo je do prinudnog slijetanja helikoptera tipa „gazela“ na vojnom dijelu aerodroma „Knjaz Danilo“. Nakon uzlijetanja, posada je primijetila probleme u ponašanju helikoptera i izvršila prinudno slijetanje po skraćenoj proceduri, pri čemu nije bilo nikakvog rušenja helikoptera, niti je povrijeđen bilo ko od članova posade, kako prenose pojedini mediji. Oni su nastavili redovne dužnosti istog dana i niko nije povrijeđen, bez obzira na želju pojedinih medija da to predstave na sasvim drugi način. Vojna policija obavijestila je Osnovno tužilaštvo i Upravu policije o događaju, kako bi se utvrdilo da li je do incidenta došlo zbog kvara na helikopteru ili je uzrok ljudski faktor – saopštili su iz Ministarstva odbrane.

Sagovornici „Dana“ tvrde da je odmah nakon uzlijetanja došlo do problema i da je helikopter pao. U momentu nezgode, u helikopteru su bila dvojica pilota, koji ovom prilikom nijesu zadobili ozbiljnije povrede.

Vojna policija je odmah izašla na mjesto dešavanja i preduzela potrebne radnje kako bi utvrdili uzrok pada helikoptera. O svemu su obavijestili Upravu policije. Ipak, prema saznanjima „Dana“, Upravi policije su uskratili detaljnije informacije o ovom događaju, uz obrazloženje da će se slučajem baviti vojna policija.

Nadležni iz Ministarstva odbrane hitro su reagovali, pa su u kratkom toku uklonili sve tragove sa mjesta dešavanja.

(Dan)

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com