Djelovi gradova bez struje
Nastavljaju se radovi na modernizaciji i revitalizaciji mreže
Zbog planiranih radova na mreži, u nedelju 04. avgusta, ponedeljak i utorak (5. i 6. avgusta) bez napajanja električnom energijom će ostati:
Podgorica
– u terminu od 09 do 17 sati: žjezničke stanice “Bioči” i “Lutovo”, Potkrš, Klopot, Pelev Brijeg, Lutovo, Boljesestra, Seoštica i Orah (ponedeljak, 05. avgust);
– u terminu od 10 do 16 sati: dio Zlatice, Smokovac, Mosor, Peuta, Gornja Vrbica, Repetitor “Sjenica” i dio Meduna (ponedeljak, 05. avgust);
– u terminu od 09 do 14 sati: dio Bijelog Polja, Berislavci, radio predajnik, Plavnica i motel “Plavnica” (ponedeljak, 05. avgust);
– u terminu od 09 do 15 sati – dio Zlatice oko restorana „Smederevo“ (ponedeljak, 05. avgust);
– u terminu od 09 do 12 sati: Golubovci, željeznička stanica „Golubovci“, Mojanovići, Balabani, Trešnjica, Odžino Polje, Gošići, Mataguži, Goričani, Beglaci, Balijače, Vujačića Mahala, Rog Livade, Šijaci, Studenac i Gostilj (utorak, 06. avgust);
– u terminu od 09 do 15 sati: dio ul. Dr Anta Gvozdenovića, dio Lješkopoljske ulice i dio ul. Vojvode Miloša Krivokapića, kao i dio ul. Milana Raičkovića i dio Kotorske ulice (utorak, 06. avgust);
– u terminu od 08 do 13 sati – naselje iza Našeg diskonta na Zabjelu (utorak, 06. avgust);
Danilovgrad
– u terminu od 09 do 18 sati: Dio Martinića (Donje Selo, Jama Žarića, Prentina Glavica, Srednja Glavica i Pištet) (nedelja, 04. avgust);
– u terminu od 09 do 18 sati: Sige, Jama Žarića, Jelenak, Počijevka i Gorica (ponedeljak, 05. avgust);
– u terminu od 08 do 13 sati: Markovo Kopito, Šampinjoni, Grupomarket, Velje Brdo, Stanić, Donje Šume i Pričelje (ponedeljak utorak, 05. i 06. avgust);
– u terminu od 13:30 do 14:30 sati: Novo Selo, Grbe, Klikovače, Daljam, Livade Bandićke, Lužnica, Ćafe, Baloče, Oraovica, Laško Rele, Dolovi Komanski, Crvena Paprat, Podkuk, Vučiji Studenac, Rupice Komanske, Frisjeka, Mokanje, kao i preduzeća Savović, Volmont i Art stoun (ponedeljak, 05. avgust);
– u terminu od 08 do 15 sati: Ruišta, dio Radovča, kao i dio Gostilja i Vukotica (ponedeljak i utorak, 05. i 06. avgust).
– u terminu od 09 do 18 sati – Sige i Jama Žarića (utorak, 06. avgust).
Cetinje
– u terminu od 09 do 14 sati – Grude (ponedeljak, 05. avgust);
– u terminu od 08 do 17 sati: Oćevići, Zaćir, Dubova, Ćeklin, Strugari, Markov Do, Bokovo, Đinovići, Kosijeri, Dobrsko Selo,Ulići, Štitari, Orašani, Mikulići i Tomići (utorak, 06. avgust);
Nikšić
– u terminu od 08 do 14 sati – komplet Župa nikšićka i Rudnici boksita (ponedeljak i utorak, 05. i 06. avgust);
terminu od 08 do 18 sati: Spila, Zagora,Okolišta, Osječenica, Grahovac, Zaslap, Nudo, Rojevići, Zakurljaj, Prisoje, Brana, Gornje Polje, Podkraj, Grahovo, Katunjani, Tospude, Trešnjevo, Repetitor (Krotinja) i Rokoči (ponedeljak, 05. avgust);
– u terminu od 15 do 17 sati: restoran Željezare , naselje Budo Tomović, Humci, dio Oštrovca, Termo – elektro, ul. Vuka Karadžića, dio Rubeža, Pjastera i Koni (ponedeljak, 05. avgust);
– u terminu od 08 do 16 sati: Broćanac, Široka ulica, Riđani, Most na Moštanici, Kuside, dio Vitalca i Kuside (vojska) (ponedeljak, 05. avgust);
– u terminu od 09 do 14 sati: Pišteta, Dubrave, Praga, Jasenovo polje i Lipova ravan (ponedeljak, 05. avgust);
– u terminu od 09 do 16 sati – Miljanići (ponedeljak, 05. avgust);
– u terminu od 08:00 do 18:00 sati: Tospude, Trešnjevo, Repetitor (Krotinja) i Rokoči (utorak, 06. avgust);
– u terminu od 08 do 17 sati: Šume, Prisoja, Vrzipov do, Presjeka, Čeline i Srijede (utorak, 06. avgust);
– u terminu od 08 do 12 sati: Studenca, Kočani, Vojska Kapino Polje, Taložnik, Poklonci, Blace, Vodovod, Štedim, Vitalac (utorak, 06. avgust);
– u terminu od 08 do 17 sati – Petrovići (utorak, 06. avgust);
– u terminu od 08 do 13 sati – Ploča Dragovoljska (utorak, 06. avgust);
– u terminu od 09 do 14 sati: dio Kapinog Polja, VP 7010, VP 6523-skladište, NTC logistic i Knežević transport (utorak, 06. avgust);
Plužine
– u terminu od 08:30 do 16 sati – Lisina (ponedeljak, 05. avgust).
Ulcinj
– u terminu od 07:30 do 15 sati – Štodra (ponedeljak, 05. avgust);
– u terminu od 07:30 do 15 sati – Šas (utorak, 06. avgust);
– u terminu od 08:30 do 11:30 sati: Brajše, Naselje Kaliman, Ćuranovići, Lolovići i Rastiš (utorak, 06. avgust);
– u terminu od 06 do 07 sati: Đerane, Velika Plaža, Štoj, Reč i Ada Bojana (utorak, 06. avgust).
Bar (Virpazar)
– u terminu od 07:30 do 17 sati: Gluhi Do, Limljani i vodovodne pumpe Malo i Velje oko (ponedeljak i utorak 05. i 06. avgust – zbog rada vodovodnih pumpi, prekidi u navedenom terminu će biti organizovani tako što će tročasovna beznaponska stanja smjenjivati tročasovna uključenja);
– u terminu od 07:30 do 17 sati: Godinje, Seoca, Raduš, Krnjice, Marstijepovići, Dračevica i Šestani (ponedeljak i utorak 05. i 06. avgust).
Kotor
– u terminu od 09 do 11 sati – Grabalj (Vranovići) (utorak, 06. avgust).
Herceg Novi
– u terminu od 07 do 15 sati – Mokrine, Kruševice, Vrbanj, Kameno, Žlijebi i Ubla (ponedeljak i utorak, 05.i 06. avgust);
– u terminu od 12 do 15 sati – Podi (dio Topova) (ponedeljak, 05. avgust);
– u terminu od 15 do 18 sati – Sutorina (dio korisnika oko stare škole) (utorak, 06. avgust).
Andrijevica
– u terminu od 12 do 15:30 sati – kompletno područje Opštine (ponedeljak, 05. avgust).
Plav
– u terminu od 11 do 18 sati – kompletno područje Opštine (ponedeljak, 05. avgust);
– u terminu od 09 do 14:30 sati – Jezerska ulica i dio Kumanice (ponedeljak, 05. avgust);
– u terminu od 12 do 15:30 sati: Skić, Meteh, Komarača, Prnjavor, Vojna Pošta, Babino Polje, Jara, Kofiljača, Malo Selo, Đurička Rijeka, Ski Lift, Vojno selo, Hakanje, Gropa, Jasenica i Hoti (ponedeljak, 05. avgust);
Gusinje
– u terminu od 12 do 15:30 sati – kompletno područje Opštine (ponedeljak, 05. avgust);
– u terminu od 09 do 17 sati – kompletno područje Opštine (utorak, 06. avgust).
Rožaje
– u terminu od 14 do 15 sati: Halilovići, Kozare, Majdan, Bađov, Carine, Daciće, Gornji Bukelj, Kaluđerski Laz, Betonjerka, Kamenjuša, Punkt – Kula, Granični prelaz – Kula i Repetitor – Kula (ponedeljak, 05. avgust);
– u terminu od 09 do 14:30 sati – Honsiće (ponedeljak, 05. avgust).
Berane
– u terminu od 09 do 14:30 sati – Donja Rženica (ponedeljak, 05. avgust);
– u terminu od 08:30 do 10 sati – dio prigradskog naselja Hareme (ponedeljak, 05. avgust);
– u terminu od 09 do 14:30 sati – Rovca i Kaludra (ponedeljak, 05. avgust).
Kolašin
– u terminu od 08 do 14 sati – Bare (ponedeljak, 05. avgust);;
– u terminu od 08 do 15 sati: Dulovine, Skrbuša, Mateševo, Jabuka, Drndari, Vraneštica, Vukićevića Lug, Jasen i Bare Kraljske (ponedeljak, 05. avgust);
– terminu od 08 do 17 sati: Mioska, Dulovine, Skrbuša, Jabuka, Rečine, Jasen, Đekici, Vraneštica, Vukićevića Lug, Bare Kraljske i Drndari (ponedeljak, 05. avgust);
– terminu od 09 do 14:30 sati – Smrčje i Redice (utorak, 06. avgust).
Bijelo Polje
– u terminu od 08 do 16 sati: Dobrinje, Mioce, Dobro Brdo i Kanje (ponedeljak, 05. avgust);
– u terminu od 08 do 16 sati: Jablanovo, Solje, Požeginja, Mojstir i Metanjac (utorak, 06. avgust);
– u terminu od 09 do 14 sati – Poda (utorak, 06. avgust);
– u terminu od 10 do 15 sati – Stožer (utorak, 06. avgust).
Mojkovac
– u terminu od 10 do 14 sati: Uloševina, Slatina, Dobrilovina i Crvena Lokva (utorak, 06. avgust).
Pljevlja
– u terminu od 08 do 10 sati: Deveta, Bakrenjače, Leovac, Donja Rudnica, Jasen Stevanović, Srdanov Grob, Donje Jugovo, Milunići, Gornje Jugovo, Asvaltna baza, Bušnje, Radeta, Potoci, Brvenica, Tusko Brdo, Okazion Laković, Srdanov grob, Krečana Vraneš, Gotovuša, Male i Velike Krće (ponedeljak, 05. avgust);
– u terminu od 08 do 16 sati: Grevo, Mrzovići, Rabitlje (ponedeljak, 05. avgust);
– u terminu od 09 do 18 sati: Hoćevina, Bučje, Šljivansko, Trnovice, Hodžići i Pliješevina (ponedeljak i utorak, 05. i 06. avgust);
Šavnik
– u terminu od 08 do 18 sati: Kozarica i Komarnica (ponedeljak, 05. avgust);
– u terminu od 09 do 18 sati: Štičje, Bare, Krnje Jela, Sirovac, Strug, Seoca, Malinsko i Manastir Podmalinsko (ponedeljak, 05. avgust);
REVITALIZACIJA SREDNJENAPONSKE I NISKONAPONSKE MREŽE
Zbog radova na revitalizaciji energetskih objekata, u terminu od 08 do 18 sati, bez napajanja električnom energijom će ostati:
Nikšić
(od 05. avgusta do 09. avgusta)
– ponedjeljak, srijeda i petak: Spila, Savino Brdo, Okolišta, Zagora, Osječenica, Rojevci, Grahovac, Prisoje, Zakurljaj, Nudo, Tospudje, Trešnjevo, Rokoči, Podkraj, Gornje Polje i Grahovo;
– utorak i četvrtak: Okolišta, Zagora, Prisoje i Zakurljaj.
Berane (od 05. jula do 10. avgusta)
– Šekular, Trepča, Glavaca, Vuča, Kurikuće i Lukin Vir.
Bijelo Polje (od 05. avgusta do 09. avgusta)
– Dobrinje 1, Dobrinje 2, Mioče, Dobro Brdo, Livadice, Sela, Požeginja, Jablanovo, Gornji i Donji Mojstir, Solje i Kanje.
Šavnik (od 05. avgusta do 09. avgusta)
– Rudo Polje, Dubrovsko, Gornje Polje, Duži, Kozarica, Komarnica, Pošćenje, Prekorjače i Petnjica.
Navedeni radovi se izvode u cilju kvalitetnijeg i sigurnijeg napajanja električnom energijom. U slučaju loših vremenskih uslova radovi će biti odgođeni.
NOVA BROJILA
Nova elektronska brojila od ponedeljka 05. avgusta do petka 09. avgusta, biće ugrađivana na sljedećim lokacijama:
Plav 05.08.
– ul. Ređžepagića;
– naselje Šlama;
– dio naselja Završ;
– Plav IV.
Plav 06.08.
– dio naselja Meteri i naselje Racina;
– Vojna pošta;
Plav 07.08.
– Dom kulture;
– Plav IV.
Pljevlja 05.08.
– Bakrenjače, Leovac, Donja Rudnica, Jasen Stevanović, Srdanov Grob, Donje Jugovo, Milunići, Gornje Jugovo, Asvaltna baza, Bušnje, Radeta, Potoci, Brvenica, Tusko Brdo, Okazion Laković, Krečana Vraneš, Gotovuša, Male i Velike Krće (od 08 do 10 sati);
– Grevo, Mrzovići, Rabitlje (od 09 do 16 sati).
Pljevlja 06.08.
– Kalušići i Zenica.
Šavnik 05. i 06.08.
– Pošćenje.
Bijelo Polje 05. i 06. 08.
– Kanje;
– Metanjac.
Berane 08.08.
– Vinicka II i III.
U toku radova na ugradnji novih brojila, objekti u kojima se vrši ugradnja će biti bez napajanja električnom energijom od 08 do 18 sati. Detaljnije informacije o terminu izvođenja radova potrošači mogu dobiti i od ekipa na terenu.