Šerbedžiju napali zbog objave na godišnjicu genocida u Srebrenici, ovo mu je opravdanje - Volim Podgoricu

Šerbedžiju napali zbog objave na godišnjicu genocida u Srebrenici, ovo mu je opravdanje

Rade Šerbedžija je na svom Fejsbuk profilu podržao proteste u Beogradu, a pojedini pratioci su mu zamjerili što je to uradio na godišnjicu genocida u Srebrenici. Glumac i muzičar zbog toga se sinoć ponovo oglasio na društvenim mrežama i odgovorio na zamjerke, piše Večernji.hr.

– Danas sam tek stigao ponovo da otvorim Fejsbuk i vidio sam zamjerke što sam svoju poruku podrške mirnim demonstracijama u Beogradu poslao baš na dan obilježavanja strašnog zločina i genocida koji je počinjen u Srebrenici – napisao je Šerbedžija i dodao:

– Ja sam čovek koji uglavnom ne gleda televiziju, veoma neredovno čita novine i vrlo često zaboravlja dane u sedmici ili datume u mjesecu, naročito kada radim – napisao je Šerbedžija i dodao da je, naravno, protiv zločina.

– Jednostavno nisam znao da je prekjuče bio dan kojim se obilježavalo sjećanje i žaljenje zbog tog stravičnog zločina. Naravno da sam zgrožen činjenicom da se u današnje vrijeme, koje se diči napretkom ljudske misli i civilizacije, mogao dogoditi takav brutalan zločin…

Rade Šerbedžija, status

S datumima loše stojim, ali nije bit u datumu nego u onome što čovjek nosi u sebi i kako svaki dan u godini deluje. Nažalost, kod nas te tragične datume najviše koriste političari za svoje manipulacije i promocije. A sigurno je da treba da spomenemo i Srebrenicu i Sarajevo i Vukovar i Jasenovac… I još mnogo takvih tragedija, da se ne zaboravi, u nadi da ćemo nešto naučiti i da nam buduće generacije neće stradati…

Ja se svojim radom i životom, koliko znam i mogu, trudim da doprinesem da se traume prevaziđu, da se dižu i stvaraju novi mostovi solidarnosti i prijateljstva i da na ovim našim prostorima prestane nasilje – napisao je Šerbedžija.

– Sada snimam na Brijunima s Lenkom i prijateljima scene iz našega “Kralja Lira” za dokumentarno-igrani film o Kralju Liru i naših 20 godina Ulysses teatra. Ali evo vam i šaljem jedan veoma stari video koji mi je moj dragi prijatelj poslao iz Beograda da me podsjeti što smo radili ‘96 godine kada je narod bio na ulicama Beograda… ‘samo polako, mirno i nikako drugačije'… nadam se da će doći neki bolji dani za Srbiju! – istakao je glumac.

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com